czwartek, 23 sierpnia 2018

Wodoodporna nerka Fish Dry Pack od Predathor.pl

Elektronika, dokumenty, pieniądze itd. nie lubią wilgoci, a podczas różnych aktywności outdoorowych narażenie na zamoczenie drogocennych rzeczy jest naprawdę spore, dlatego ostatnio zaopatrzyłem się w  sklepie predathor.pl w nerkę wodoodporną Fish Dry Pack i był to strzał w dziesiątkę. Nerka była jedyną rzeczą, która mi nie przeciekła na ostatniej wyprawie rowerowej. Dzielnie stawiała opór wodzie przez 3 dni deszczu, wytrzymała upadek i szorowanie po asfalcie, naprawdę zrobiła i dalej robi robotę ;)W wielkim skrócie - to mini worek rolowany z wygodnym paskiem wyściełanym gąbką, dzięki któremu możemy go nosić jako nerkę. Klasyczne rolowane zamknięcie zapewnia 100% wodoodporności. Dosłownie, po wrzuceniu do wody sobie pływała, nigdzie nie cieknie, wszystkie szwy trzymają. Nawet najmniejsza kropla deszczu się nie dostała, co ważne tak samo dobrze chroni zawartość przed piaskiem, który jak wiadomo czasem jest gorszy od wody i wszędzie się dostanie  ;)

Po testach w jeziorze okazuje się, że jednak nerka nie chroni w 100% przed wodą. Po około 30 minutach napełniła się wodą i wszystko w środku pływało. Jak można przeczytać - materiał z jakiego jest nerka po długim przebywaniu w wodzie na głębokości około 1 m może przepościć wodę, no i przepuszcza, więc nie polecam z nią pływać ;)

Swoje główne zadanie Fish Dry Pack spełnia w 100%. Co ważne komfort noszenia jest naprawdę wysoki, miękko wyściełany pas (pianką jak w plecakach) zapewnia amortyzację, nic nie gniecie, jedynie po kąpieli dość długo schnie, no ale to nie wada, latem to nawet zaleta, bo mamy chłodzenie w zestawie ;)Nerkę sprawdzałem przy codziennym chodzeniu po mieście, szlajaniu się po lesie i jeździe na rowerze, w każdej z tych aktywności sprawdzała się świetnie. Wygodna, pojemna (2 l), zmieści portfel, gps, ładowarkę, aparat kompaktowy, latarkę, toolla i jeszcze kilka rzeczy. Jedynie przy użytku miejskim rolowane zapięcie jest czasochłonne, ale to przecież nerka na przygody, a nie do EDC ;)Dodatkowo na pasie biodrowym mamy na każdym skrzydełku oczka do przytroczenia np. kamery, noża, butów przy chodzeniu po plaży itd.

Na froncie zastosowano specjalną folię, która w połączeniu z wewnętrzną przegrodą umożliwia korzystanie z telefonu bez wyjmowania go z nerki. Z doświadczenia wiem, że to zazwyczaj średnio działa, ale tu naprawdę sprawnie i wygodnie możemy obsługiwać smartfona.

Dobra, wiemy już, że nerka jest wodoodporna, wygodna, a jak z wytrzymałością? Otóż tu też jest petarda, materiał z jakiego wykonano nerkę jest naprawdę wytrzymały (500D PVC), 10 dni tarcia o spodnie podczas jazdy rowerem nie zrobiło na nim najmniejszego śladu, wywrotka i szorowanie nim po kostce brukowej tak samo. Z początku obawiałem się, że może być dość delikatna, ale jak się okazuje jest solidnie zrobiona.

Ja wybrałem wersję najbardziej jaskrawą z dostępnych - jest jeszcze szara, camo i czarna. Czemu taką fluo green wybrałem? Dlatego, że jestem dzięki niej bardziej widoczny na drodze, wodzie itd. Czyli może pełnić funkcję panelu sygnalizacyjnego. A w razie gdybym ją zgubił czy odpłynęłaby w trzciny, to łatwiej będzie ją znaleźć. Dlatego polecam jaskrawe rzeczy do turystyki, survivalu itd.

Czy nerka Fish dry pack ma wady? Owszem, brak organizacji wnętrza, poza przegrodą na telefon mamy wielki worek, gdzie wszystko się wala i miesza, przydałaby się jakakolwiek organizacja we wnętrzu, jakaś dodatkowa przegroda, kieszonka itd. Ale to szczegół, bo starczy włożyć do środka jakąś kieszeń czy coś innego i już wnętrze będzie zorganizowane.


Na sam koniec dwie zalety.
Waga, bo waży zaledwie 250 g, czyli naprawdę niewiele jak na coś, co zabezpiecza nasze rzeczy przed zniszczeniem i zamoczeniem.
Cena. Nerka w sklepie Predathor kosztuje zaledwie 89 zł!! Za niewielkie pieniądze można mieć produkt z najwyższej półki.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz