poniedziałek, 21 grudnia 2015

SAGA PRASTAREJ PUSZCZY

Z racji,że dawno nie polecałem żadnego filmu jak i fakt,że ostatnio Puszcza Białowieska jest zagrożona, przez bandę inteligentów  dla których liczy się tylko zysk, dziś przedstawię wam genialny serial przyrodniczy,nagrany z gigantycznym rozmachem,wspaniałymi ujęciami i historiami, które mają miejsce właśnie  w PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ pt. SAGA PRASTAREJ PUSZCZY.
Film wyreżyserowany i stworzony przez małżeństwo  Walenciaków opowiada i pokazuje prawdziwe dylematy,dramaty i życie zwierząt w naturalnym środowisku. Każdy z 10 odcinków jest piękną opowieścią nie pozbawioną naturalnej brutalności. Jeśli ktoś myśli,że tu wszystkie zwierzęta przeżywają czy każda opowieść dobrze się kończy to nie,wręcz przeciwnie, mamy tu śmierć,ból i walkę o przetrwanie. Nie tylko z przyrodą ale i z człowiekiem który nazwijmy to dobry dla natury nie był i nie jest (wiem wiem uogólniam-ale coś w tym jest )    Są tu kłusownicy którzy niszczą i mordują,drapieżniki czy głupota ludzka jak i przypadkowe wypadki.   Czyli w skrócie można powiedzieć nie jest to film w 100% przyjemny i miły, ale za to prawdziwy i edukujący,niosący mnóstwo ciekawych informacji i pięknych ujęć. Do tego świetny lektor opowiadający historię - dzięki temu mamy film przyrodniczy który się ogląda jak baśń czy bajkę a nie jak to często bywa naukowo i nudno przedstawiony temat.

Jak widzicie program jest genialnie zrealizowany przy stosunkowo niskim nakładzie  zielonych jak i tym,że twórcy wcale nie mieli najlepszego na świecie sprzętu -ale mieli coś innego. Pasje,miłość do natury i pomysł oraz zacięcie. To wszystko sprawia,że SAGA PRASTAREJ PUSZCZY jest jednym z ciekawszych programów przyrodniczych które każdy musi ale to naprawdę obowiązek każdego leśnego ludka obejrzeć chociaż kilka odcinków.  Warto by też dzieciaki oglądały,ale to  z rodzicami by im w razie potrzeb wytłumaczyć co i jak.Czyli nic tylko oglądać i zachwycać się pięknymi kadrami,historią,przyrodą i  muzyką.
Na zachętę początek programu ( odcinki znajdziecie na YOU TUBE)

Tu macie rozpiskę który odc o czym czy raczej o kim :
 • I - Opowieść o wilku. Nie ma jak stado. (premiera 26.09.2010)
 • II - Opowieść o mrówce. Samotność w tłumie. (premiera 03.10.2010)
 • III - Opowieść o kruku. Skaza odmieńca. (premiera 10.10.2010)
 • IV - Opowieść o żubrze. Cywilizowanie dzikości. (premiera 17.10.2010)
 • V - Opowieść o żuku. Potęga karła. (premiera 06.12.2010)
 • VI - Opowieść o dziku. Cena niezależności. (premiera 07.12.2010)
 • VII - Opowieść o nornicy. Niezwyczajna zażyłość. (premiera 23.03.2008)
 • VIII - Opowieść o bobrze. Nieosiągalna arkadia. (premiera 08.12.2010)
 • IX - Opowieść o sóweczce. Prawo drapieżnika. (premiera 09.12.2010)
 • X - Opowieść o rysiu. Wbrew naturze. (premiera 10.12.2010)

5 komentarzy:

 1. Zgadzam się, to był świetny serial. Czasem jeszcze przypadkiem na niego trafiam w telepudle. Głos lektora rewelacyjny. Muszę sobie chyba odświeżyć całość :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj warto - teraz co jakiś czas na fokus tv się powtórki trafiają ;)

   Usuń
 2. Niedługo premiera francuskiego filmu o Puszczy Białowieskiej- Pory roku
  Tymczasem Puszczę rąbie się coraz intensywniej, piszemy o tym systematycznie Lesza dla Puszczy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oo dobrze wiedzieć -będzie trzeba obejżeć.
   A to,że się tnie to masakra,debil debila pogania tylko dla zielonych :P Fajnie,że o tym piszecie będę zaglądał ;)

   Usuń
 3. Ten serial, to dla mnie dziesięć fascynujących i wyjątkowych baśni, z których powinniśmy wyciągnąć i nauczyć się jak najwięcej.

  A poza tym...uwielbiam narrację Krzysztofa Gosztyły :)

  OdpowiedzUsuń