poniedziałek, 5 października 2015

Zestaw ogniskowy od Bogracz.pl

W sumie to chyba każdy lubi siedzieć przy ognisku, a na 100% większość z was lubi żarcie z ogniska typu kiełba itd. No ale na patyku zupki nie zrobimy to trza  wyposażyć się w kociołek. I tak jakiś czas temu w me skromne łapy wleciał zestaw kociołkowy od BOGRACZ.PL.
Zestaw składa się z:
  • Stojak Ogniskowy 1,2m - piekielnie ciężki
  • Gara o poj. 10L z przykrywką
  • Haczyk do wieszania.

I tak - zestaw da radę wykarmić tak +/- 10 - 14 os. Oczywiście wszystko zależy od  apatytu współbiesiadników ;)

Jakość wykonania 1 klasa. Cały kociołek dobrze i starannie pokryty. nie cienką warstwą emalii. Żarcie mimo iż się przypala  to nie sprawia wielkich kłopotów przy czyszczeniu.
Przykrywka wyposażona w plastykowego cycka do ściągania też  daje radę nie nagrzewa się z resztą podobnie jak  pałąk do wieszania gara - mimo gotowania na sporym ogniu  można  śmiało za niego chwycić.
Oczywiście jak łatwo się domyśleć to 10L to naprawdę kawał "wiadra" przez co do noszenia średnio ale na biwak/ obóz jak najbardziej już się nadaje - zaleta jest taka,że mimo mocnego wykonania, i dużych wymiarów nie jest  ciężki.

W sumie co do gara to tyle, czas na trójnóg czy jak kto woli stojak ogniskowy.
On jest jeszcze mocniej wykonany niż gar, ciężki jak diabli, estetycznie zrobiony - bo każde z ramion jest ładnie skręcone,wykute. Bajeczka z klimatem.
Stabilny i wysoki 1,2m - pozwala na pełnię szału kuchennego.

I wspomniany już haczyk - niby nic a najbardziej wkurzał bo się zgubił na 1 biwaku.  Zastąpić czy wymienić to nie problem ale jego wada jest taka,że sam nie raz spada ( bez obciążenia ).
To teraz co nieco o wadach użytkowania kociołka od Bogracz.pl.
Garnek gotowanie itd ok. i sprawdza się w 100% . Ale oczywiście bez wad się nie obyło. Nalać z kociołka wrzątku do mniejszego gara  czy kubka bez oblania wszystkiego dookoła prawie nie wykonalne - morał taki,że trza się w chochlę wyposażyć.

Trójnóg  to akurat bez zarzutów, mocny stabilny. A o haczyku już pisałem.

Tak wiec kociołek czy raczej zestaw kociołkowy od BOGRACZ.PL jest jak najbardziej godny polecenia. Jeśli potrzebujecie gara dla większej liczby os. na biwaki,imprezy itd to śmiało bierzcie zwłaszcza,że tu jakość idzie w parze z ceną. Bo cały ten zestaw kosztuje 150zł  i  waży 5,2 kg.

Tak wiec nic tylko lećcie w busz i gotujcie - ale ostrożnie i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i kultury leśnej.

1 komentarz:

  1. I know that tripod and kettle.
    Have them myself and like'm a lot, but I should use them more often.

    OdpowiedzUsuń