czwartek, 30 lipca 2015

Prosta Historia - filmDawno nie polecałem,żadnego filmu - to trzeba nadrobić zaległości.
I dziś film dość znany i jednocześnie zajebisty mianowicie PROSTA HISTORIA.
Film opowiada o podróży Straighta  który postanowił odwiedzić swojego chorego brata z którym nie gadał ponad 10 lat !!!! Ale nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt,że podróż trwała 6 tygodni a dystans to tylko 300 mil i co lepsze  odbyła się na traktorku -kosiarce z przyczepą. A czemu tak ? A no bo z racji wieku i zdrowia zabrali mu prawojazdy i nie miał innej opcji jak wybrać jedyny środek transportu jaki mu został czyli traktorek kosiarkę. Pierwsza się zepsuła dość szybko to ją ładnie pożegnał śrutówką kupił drugi i już nim do końca pojechał.
Najcenniejszą rzeczą w tym filmie według mnie jest to,że główny bohater cieszy się i czerpie pełnymi garściami z życia i drogi. Niby nic nadzwyczajnego  mały dystans ale jednak 6 tygodni w drodze na czymś takim to musi być niezła przygoda i z pewnością nie dla każdego. Z racji,że Straight jest już dość wiekowy  nie musi się uczyć życia jak młody podróżnik a bardziej korzysta z okazji by sobie poukładać przeszłość.Poza tym film ma fajny wymiar wizualny,wolna i wręcz romantyczna podróż  po stanach pozwala podziwiać piękne i różnorodne krajobrazy. Śpi tam gdzie dopadnie go noc, obozuje z ogniskiem przez co mamy normalnie obraz  jak z westernu.  Do tego spotyka mnóstwo ciekawych i dobrych ludzi - którzy przywracają wiarę w ludzi.Film PROSTA HISTORIA to świetne kino drogi -i nie tylko z racji gry aktorów, ale i między innymi dzięki super ujęciom no i genialnej ścieżce dźwiękowej. No i  co równie ważne jest w nim przekazane sporo mądrości.

Czyli podsumowując Film wręcz obowiązkowy dla wszystkich miłośników wolnego życia i przygód w starym dobrym stylu. I nie powiem zawsze chciałem i chcę mieć taki traktorek i fajnie też by było coś podobnego na takim traktorku zrobić - może kiedyś się coś urodzi ;)

Tu macie cały film z lektorem :
https://www.youtube.com/watch?v=TYahpt1XvO8


1 komentarz:

  1. Tu masz film, a chłopaki z Krakowa na Woodstock pojechali wózkiem sklepowym.

    OdpowiedzUsuń