środa, 1 lipca 2015

Postępowanie w momencie prowokacji/ataku moje zasady

Wczoraj zakończyłem sesje na uniwerku to i trza było to uczcić u kolegi  z racji,że było gorąco to się wyszło na dwór już po ciemku. I  nic by w tym złego nie było gdyby nie fakt,że jeden podpity kretyn z paralizatorem w latarce szukał zaczepki i prowokował a co lepsze dowalił się do koleżanki. Z racji,że wiadomo jak takie sytuacje mogą się skończyć należy zastosować proste zasady by nikomu nic się nie stało.

I pamiętajcie mimo,że sam nosze przy sobie nóż(wyjęcie  go a co gorsza użycie to w 99% wypadków  debilizm) czy pałkę teleskopową do samoobrony to pamiętajcie,że nie powinniście ich od razu wyjmować - to jest wasza ostatnia deska ratunku.
A dlaczego ?
Bo po pierwsze jeśli można to lepiej uniknąć konfrontacji. A po drugie to  skąd wiecie,że napastnik wam nie odbierze np.pałki i was nie załatwi.

Nie bądź łosiem - UCIEKAJ!!!!!!!!         wiem,że to daniela czacha ;) 
I wiem,że nieraz alkohol czy inne czynniki wpływają na ludzi,że zamieniają się w wojowników i bohaterów ale w realnej sytuacji niema czegoś takiego jak bohater aż do ostateczności.

Wile razy miałem podobne sytuacje do tej i wypracowałem swoją technikę - gorzej jak ktoś z kim jesteś ma inny pkt. patrzenia niż ty bo wtedy to może być różnie.

Na szczęście tym razem obyło się bez przykrych działań.

Tak wiec teraz czas na listę zasad w takiej sytuacji które mogą uratować wam tyłek. Ułożone są od najważniejszej do najmniej.

 • Jeśli możesz uciekaj - nie podejmuj konfrontacji
 • Nie wdawaj się w pyskówkę
 • Trzymaj dystans - nie pozwól napastnikowi zbliżyć się na mniej niż 1m przy okazji ustaw się w stabilnej pozycji i bądź gotowy zrobić unik
 • Obserwuj sytuacje i lustruj otoczenie  szukając wyjścia z trudnej sytuacji
 • Jeśli jesteś z kimś to wydawaj im polecenia typu spokój itd.ale rób to cicho (jeśli jest możliwość niech jedna z nich zadzwoni po policje)
 • Nie pokazuj,że się boisz  zastosuj pokerową twarz i zimne spojrzenie 
 • W momencie popchnięcia lekko ustąp,odskocz ale jeśli nie musisz nie wyprowadzaj kontrataku 
 • Bądź kulturalny - pokaż swój poziom nieraz prostak odpuści
 • Czasem trzeba złamać zasady i pokazać,że to my jesteśmy większymi chamami i gościa załatwimy to MY musimy go WYSTRASZYĆ !!!!!!!


Z reguły te zasady wystarczą by napastnik odpuścił i poszedł - jeśli zależało mu tylko na zaczepce.
W przypadku gdy to napad rabunkowy lepiej oddać telefon czy pieniądze niż zdrowie albo i życie.

w momencie gdy trzeba podjąć walkę pamiętajcie,że niema ona zasad,walczysz by przetrwać nie cackasz się z późniejszymi konsekwencjami prawnymi bo lepiej siedzieć niż leżeć na cmentarzu. Ale i tak jak nadarzy się okazja ucieczki skorzystaj z niej.

Oczywiście wiem,że łatwo mi mówić. Fakt,przeżyłem pewnie więcej niż  większość ludzi, ale mimo to jestem dalej zwykłym człowiekiem.
Tak wiec stosując te zasady to macie prawie 95% pewności,że wyjdziecie cało z tej opresji.

I pamiętajcie walka to ostateczność podstawą jest UCIECZKA!!!!!!!!!  To nawet jest podstawą większości sztuk walki  bo nie sztuką jest się bić sztuką jest uniknąć potyczki.


I na koniec jeszcze coś z wczorajszej nocy. Koleś bawił się paralizatorem w latarce ( w sumie fajny bajer)  i gdy chciał nas sprowokować  przybliżał paralizator do twarzy (na kilkanaście cm.) i włączał go  mało przyjemne w nocy ale jakoś na mnie tym wrażenia nie zrobił  i co ciekawe jak raz mi podszedł  to ja zasłoniłem się ręką i mnie popieścił w nią - powiem wam,że gówno nie paralizator ;)  w tym momencie wypowiedziałem sławetne polskie słowo na K i on jeszcze podbił do koleżanki coś tam poszczekał i odszedł. No i my też w tym momencie się zawinęliśmy bo jak już pisałem grunt to unikać konfrontacji. 


4 komentarze:

 1. Debili na świecie niestety nie brakuje, jeśli napastnik nie ma nic pod ręką to wyciągnięcie i rozłożenie pałki teleskopowej załatwia problem, chyba że alkohol zdążył włączyć u przeciwnika tzw nieśmiertelność, to zostaje nam ucieczka... oczywiście zawsze możemy staranne rozprowadzić cały pojemniczek gazu pieprzowego na twarzy prowokatora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie jeśli niema nic w ręce i bohatera załączonego ;) Najlepszy jest unik ale walkę też trzeba rozważyć- wszystko zależny od specyfiki napastnika jak i sytuacji

   Usuń
 2. ale pierdoły widać że pisał to jakiś pierdzistołek, ucieczka nie wchodzi w rachubę bo i tak cię dorwą, dystans 1m śmiechu warte, gościo doskakuje i tuba, tak jak mnie szkoliła policja baton daje bandziorowi do myślenia albo go tego myślenia nauczy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pierdoły pierdołami ale sprawdzone i działają. To jakie techniki policja ma to zupełnie inna sprawa. Inaczej też jest jeśli jesteś w grupie osób niegotowych walczyć a inaczej jak sam. Śmiechu warte są takie komentarze - a jeden metr to w brew pozorom umożliwia wykonanie nie jednego ruchu w celu obezwładnienia i unieszkodliwienia napastnika.

   Usuń