piątek, 19 czerwca 2015

Zestaw garnków od Meva Pol

 I oto nadszedł czas na ostatnią w  najbliższym czasie reckę sprzętu  ( potem dam wam odetchnąć).  I Czyli recka zestawu garnków dla 2 os. od Meva-Pol.


I na wstępie powiem,że jest to fajny zestaw ale nie pozbawiony wad. Ale zacznijmy od wymienienia składu zestawu:


 • Garnek  duży o poj. 1,7L
 • Talerz 2x
 • Dwa kubki o poj 170ml.
 • Patelnia
 • Przykrywka która pasuje do patelni i garnka
 • Pokrowiec
 • I dziwka ( chwytak) 


I tak zestaw  fajny i w dużej mierze praktyczny i przemyślany. Co ważne jeśli chodzi o wykonanie to bardzo dobre  pokrycie naczyń wytrzymuje działanie nożem itd bez powstania rys, czyli jest naprawdę fajnie.     Jest kilka mankamentów  które należało by poprawić część można zrobić samemu ale o tym później.


Tak więc zacznijmy od garnka
 Dzięki dość sporej pojemności możemy się pobawić w prawdziwe gotowanie  na biwaku czy to zupy czy  czegoś innego.   Tak jak już pisałem pokrycie warstwą zabezpieczająca jest ok szkoda tylko,że garnek nie jest wyposażony w podziałkę co by znacznie umiliło i ułatwiło pichcenie w terenie.

Czyli garnek jest ok. duży i średnio by go nosić ale wagą nie dobija i jak jedziemy w większym gronie czy też chcemy pogotować jakieś bardziej ambitne potrawy warto go wrzucić do wora.

Kolejną rzeczą która jest udana w tym zestawie to patelnia
Pojemna ( mieści 10 jaj) również mocno trzyma warstwa zabezpieczająca,  dzięki temu,że od spodu jest nierówna ( ma dużo kółek - nie wiem jak to się  zwie ale działa)  dzięki temu patelnia się nie ślizga i tak jak by się szybciej nagrzewała.


Czyli patelnia też ok.

 Dziwka czy jak kto woli chwytak  w  przypadku tego zestawu niezbędny by móc coś ugotować czy zdjąć garnek. wygodny i mocny chwyt który  dobrze trzyma nawet pełny  garnek który niema to tamto waży ponad 1,7 kg  
Czyli ta łapka też jest  git.


I teraz  zacznie się ganienie.
Ale najpierw  leciutko
Przykrywka  pasuje do patelni i garnka dzięki czemu wiadomo  szybciej się gotuje woda. Ma wygodny "cycek" do zdejmowania itd.   Ale jest jedna duża wada. Mianowicie zassania, Już tłumaczę o co chodzi. Póki się gotuje  to niema problemu, ale gdy wyłączymy kuchenkę i poczekamy dosłownie chwilę dochodzi do zassania i problem w tym,że nieraz jest problem  z dostaniem się do zawartości i trzeba nieźle pomachać garnkiem,żeby puściło. Problem nie mały ale i nietragiczny.  Sposób na rozwiązanie jest prosty starczy zrobić kilka otworków w przykrywce ( wbić gwoździem czy czubkiem noża - 3 otworki)  i już po problemie.


W skład zestawu wchodzi jeszcze komplet dwóch talerzy i dwóch kubków. I teoretycznie są ok gdyby nie jedna wada która jak na moje je dyskwalifikuje z noszenia, mianowicie   wymiary  są po prostu za małe by były wygodne. Ani się dobrze herbaty nie napijemy ani nic tak na dobrą sprawę się nie najemy.

Tak więc kubki i talerze to wielki mankament tego zestawu.

I tak też jeśli biorę ten zestaw w teren to tylko patelnię,chwytak,garnek i przykrywkę bo poco targać coś co jest niepraktyczne.

I na sam koniec wymieniania składu pokrowiec/woreczek i on jest naprawdę ok. mocna siateczka    problemu wchodzi garnek.

Czyli podsumowując zestaw do MEVA-POL jest on ok tylko powinien ulec lekkiej modyfikacji czy przemyśleniu i dopracowaniu.  Garnek, przykrywka, patelnia,pokrowiec  i chwytak są ok reszta już nie do końca.  Czy polecam ?
No i tu problem część tego zestawu tak a część nie.  A czy jest on wart swojej ceny 110zł  ? To też ciężko stwierdzić ale można przyjąć,że cena jest znośna w porównaniu z podobnymi zestawami innych firm.  

Czyli na sam koniec tak  zestaw Meva jest OK.

2 komentarze:

 1. Można poznać przepis na to danie z patelni ze zdjęcia? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ależ oczywiście,że można :D to ikra łososia z wątróbką i płuckami króliczka :) w sosie własnym pierwsza świeżość ;)

   Usuń