środa, 1 kwietnia 2015

Strategia przetrwania OPPD

Jak wiadomo nigdy nie jesteśmy aż w takiej czarnej Dupie by się poddać i przestać walczyć o przetrwanie.

Ale czasem niestety trudno to sobie wpoić i co wtedy? Najlepiej zastosować moja autorską strategię czy też zasadę na przetrwanie OPPD. 4 podstawowe zagadnienia które  pozwalają nawet w sytuacji stresowej czy podbramkowej na racjonalne działanie i zwiększenie swoich szans na przetrwanie. Starczy sobie ją wpoić i niezależnie od sytuacji realizować ją krok po kroku.

Tak więc:

O-to orientacja.
Podstawą w każdej sytuacji walki o życie czy też jego zagrożenia,jest uświadomienie sobie naszego położenia,zagrożeń i  zalet sytuacji w jakiej się znaleźliśmy.  Cały czas nasze zmysły muszą być  w 100%  zwerbowane do pracy i lustrować cały czas otoczenie w którym jesteśmy. I jeśli nie będziecie uważni diametralnie zmniejszacie szanse na właściwą reakcję. Tak więc podstawa to ORIENTACJA

P-to priorytety 
Gdy już uświadomimy sobie nasze położenie czas na ustalenie tego co w danej sytuacji jest najważniejsze. Czyli podjęcie właściwej oceny wartości niezbędnej  do wyjścia z sytuacji. Np w momencie gdy zostaniemy postrzeleni czy ukąszeni przez coś to to będzie najważniejsze w danej chwili a nie np.zdobycie jedzenia czy wody.

Pto plan
Kiedy już ustaliliśmy co się z nami stało gdzie jesteśmy i co jest w danej chwili najważniejsze czas na wymyślenie planu który nam uratuje dupsko. Fakt jest taki,że większość ludzi w momencie  gdy ustali priorytety z automatu przechodzi do planu. Wymyśl kilka wariantów wyjścia z opresji i wybierz ten który daje nam największe szanse na sukces.

D-czyli działanie.
Ostatnim elementem tej strategi to działanie. Jak to mawia Olek Doba : trzeba mieć plan a plan realizować - tak więc gdy już wybierzemy jakiś plan działania nie pozostaje nam nic innego jak go zrealizować i sukcesywnie przeć do przodu-pamiętaj,że walczysz tu o  swoją dupę i bezpieczeństwo więc warto dać z siebie wszystko i się nie poddawać.
Tak więc jeśli zastosujecie w sytuacji kryzysowej  zasadę OPPD- macie praktycznie pewne,że przetrwacie i to z klasą ;)3 komentarze:

  1. Słuszne spostrzeżenia. Zapamiętać, wdrożyć, stosować i odmaszerować :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dokładnie tak. Najlepsze i najbardziej efektywne metody przetrwania znajdują się w naszej głowie. Sprzęt to tylko uzupełnienie. Strategia OPPD wyraznie to pokazuje.

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń