sobota, 28 lutego 2015

Plemienna szkoła przetrwaniaDawno nie opisywałem   żadnego programu czy filmu więc czas najwyższy nadrobić zaległości.  Na National Geographic  emitowany jest  program pt. PLEMIENNA SZKOŁA PRZETRWANIA. 
Zamysł programu jest bardzo ale to bardzo fajny-przynajmniej według mnie. Prowadzący Hazen Audel który jest instruktorem survivalu jeździ po świecie w dzikie zakątki, gdzie odwiedza  lokalną ludność i uczy się od nich jak przetrwać,polować,żyć itd. Wszystko to sposobami "dzikich", pod koniec każdego odcinka  musi wykonać jakieś zadanie,zapolować na rekina, przetrwać samemu kilka dni w buszu opiekując się stadem krów itd.
Wszystko to sprawia,że Plemienna szkoła przetrwania to naprawdę dobry program o prawdziwym survivalu a właściwie to bardziej nawet o bushcrafcie-bo Hazen uczy się nie tyle przetrwać w danym miejscu co żyć.
Podczas tych wszystkich podróży,prób jakim zostaje poddany przez miejscowych jest doprowadzany do stanu w którym musi w 100% zdać się na instynkt i doświadczenie.

Poza tym dużą atrakcją tego programu jest  duża liczba niezłych ująć,widoków,pokazana kultura  ludzi którzy nie są uzależnieni od cywilizacji,prądu tak jak np. EUROPA. No i oczywiście można z niego wyciągnąć naprawdę sporo przydatnych patentów czy to do survivalu,bushcraftu czy też do outdooru-tak więc polecam zapoznać się z tym serialem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz