sobota, 24 stycznia 2015

Ratujmy POLSKIE LASY

Jak zakładałem bloga obiecałem sobie 0 polityki.  Ale na zamach na nasze lasy,dzikie,piękne i pozwalające cieszyć się życiem nie mogę pozwolić.


Pewnie cześć z was słyszała o tym,że nasz rząd chciał sprywatyzować lasy,zmienić zapis w konstytucji by można było wyprzedać lasy a to coś koło 30% pow. naszego państwa.
Można powiedzieć i co z tego. Ale taka postawa to sorry,że to powiem ale idiotyzm(delikatnie powiedziane) Taki zabieg jest równoznaczny z wyniszczeniem,wycięciem,ogrodzeniem lasu i z pewnością końcem spacerów,zbieraniu grzybów,jagód itd. A jeśli już będzie można wejść do lasu to pod czujną kontrolą i nie za darmo . Wyobrażacie sobie karnet czy też bilet na wejście do lasu? Jak dla mnie niema takiej opcji.

Na fb jest profil pod nazwą RATUJMY POLSKIE LASY-prowadzą oni akcje ochrony lasu przed chciwością albo głupotą polityków.

Na szczęście próba zmiany konstytucji nie powiodła się ale tylko 5 głosami-większość polityków pod przykrywką  nocy próbowało dokonać zamachu na to co mamy najcenniejsze-polski busz.
 Podobno lasy są nierentowne to dość ciekawe zwłaszcza,że jeszcze krótko przed tym głosowaniem była mowa,że przynoszą najwięcej pieniędzy ze wszystkich państwowych "biznesów". Gdyby tego było mało to nasze lasy dostały nagrodę od ONZ za najlepiej prowadzone lasy NA ŚWIECIE!!!!
I niech mi ktoś teraz powie,że lasy są nieopłacalne-to ja normalnie wstanę i chyba wybuchnę :P
 
 Najważniejsze jest to by nie siedzieć biernie i nie dać się zakłamać, Wszyscy powinni się dowiedzieć o tym,że ci "lepsi i mądrzejsi" chcą nam odebrać to bez czego my ludzie z buszu  nie możemy żyć!!  Dlatego poszczajcie to info w śród znajomych itd. niech wszyscy się dowiedzą jak sprawy się mają.
Tu macie więcej informacji 
 Ratujmy Polskie Lasyo całej sytuacji wiedziałem wcześniej ale dziś po lekturze posta na jednym z moich ulubionych blogów jakoś mnie tak natchnęło,by walnąć taki tekst ;) A jaki to blog? A proszę bardzo jagermeisterin.blog.onet.pl

5 komentarzy:

 1. No widzisz Konrad, gdybyś zaglądał również na mojego bloga, to znalazł byś podobne informacje dużo wcześniej. Ale dosyć tych przechwałek ;) :)

  Bardzo dobrze, że jako kolejna osoba poruszasz tę tematykę. Niestety sprawa jest poważna i dzieje się o wiele gorzej niż możemy to sobie wyobrazić. Rzetelne i wartościowe media już w tym kraju nie istnieją i człowiek skazany jest na poszukiwanie informacji na własną rękę w otchłani sieci. Z tego miejsca zaznaczam, że sam jestem mocno ostrożny wobec internetu, gdyż często jest to pole do popisu dla wszelkiej maści głupków, dezinformatorów i manipulantów. Ale z drugiej strony, często tylko tu odnajdziemy prawdziwe "perełki", których NIGDY nie zobaczymy w tv, nie przeczytamy w gazetach i nie usłyszymy w radio. Przykład lasów państwowych to jeden z tych, który rozprzestrzenił się właśnie dzięki różnym źródłom internetowym, bo w mediach oczywiście cisza. Wolą jak zwykle wywlekać bzdury i tematy zastępcze. Ale nie dziwmy się, za to im płacą. A lasy to w istocie tylko wierzchołek góry lodowej. Sam jakiś czas temu pisałem o innym, tym razem lokalnym problemie, dotyczącym nielegalnej sprzedaży gruntów w Sudetach, pod mające powstać nowe kopalnie uranu. Więcej tu:
  http://medartzasada.blogspot.com/2014/10/nie-dla-kopalni-uranu-w-sudetach-wbrew.html

  Okazuje się zatem, że takich szkodliwych Polsce działań jest już masa, a rząd jest jawnym inicjatorem i także beneficjentem tych sromotnych inwestycji. Chodzi tylko o dalszą wyprzedaż kraju i majątku narodowego, w taki sam sposób, jak zniszczono wcześniej polski przemysł, handel i przetwórstwo. Już jesteśmy w dużej mierze ubezwłasnowolnieni i uzależnieni od obcego kapitału. Teraz jeszcze chcą nam skur*ysyny przed nosem postawić tabliczki "teren prywatny- wstęp wzbroniony". I jeśli chcesz wejść to...płać bratku.

  Musimy się więc wspierać, informować i integrować, bo razem posiadamy jeszcze jakąś siłę. Jeśli nas podzielą i zmuszą do milczenia i obojętności, to następne pokolenia w tym kraju będą mieć tylko jedną alternatywę- uciekać stąd jak najszybciej!

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę częściej do ciebie zaglądać ;)

   Usuń
 2. Jestem właścicielem 20ha lasu. Prywatnego lasu.W tym roku zalesiłem dodatkowe 1,6 ha.

  Jakoś ten las nie jest ogrodzony i nie ma zakazu wstępu. Ale ryzyko istnieje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty jesteś odpowiedzialny i kochasz las-przynajmniej tak obstawiam ;) i postępujesz OK ale nietrudno sobie wyobrazić bandę forsiastych gnojków którzy kupią,ogrodzą albo po prostu wytną wszystko. Dlatego niemożna pozwolić na taki zamach !!!!1

   Usuń
  2. Z grodzeniem i wycinaniem wszystkiego to pewnie przesada. Bo dzisiaj prywatni ani nie wycinają ponad miarę ani nie grodzą.
   a
   Nad lasem prywatnym i tak sprawuje nadzór nadleśniczy - opłacany przez Starostę. Więc nie może być samowoli. I taki nadzór winien pozostać.
   Natomiast gdy chodzi o zakazywanie lub opłaty...... to ryzyko istnieje

   Usuń