niedziela, 14 grudnia 2014

S-Biner Ahhh Bottle Opener od Nite Ize

Jakiś czas temu dostałem do testów karabińczyk  z otwieraczem do butelek-I tak jak chyba prawie każdy buszmen  uważam testy za bardzo miłe w końcu było trzeba otworzyć nieco butelek z napojem bogów ;)
Ale przejdźmy do sedna sprawy karabińczyk  S-Biner Bottle  Opener od Nite Ize to fajny gadżet czy breloczek do kluczy.    

Nieraz gdzieś idąc np. na grilla chcemy otworzyć butelkę a akurat nie mamy  noża czy scyzoryka przy sobie i właśnie wtedy przyjdzie nam z pomocą ten S-Biner. Bardzo łatwo i szybko otwiera butelkę i nawet co dziwne nie odkształca kapsla-rzecz mało ważna ale ciekawa.   Farba którą pokryty jest karabińczyk  nie ściera się przynajmniej na razie  co pozytywnie nastraja.


A co z wytrzymałością? Sam S-Biner od Nite Ize jest mocny, wytrzymuje wyginanie i obciążenie 18kg. Pod więcej nie podkładałem ale sądzę,że wytrzyma bez odkształceń ok 25kg.  Co można uznać za naprawdę niezły wynik i teoretycznie uznać karabińczyk za mocny. I fakt sama konstrukcja jest mocna i nie powinna nas zawieść natomiast samo zapięcie/blokada/sprężynka sam nie wiem jak to nazwać ale jedyny element ruchomy  w tym karabińczyku nie jest niestety już tak dobry.  Chodzi oto,że  potrafi sam się wypiąć albo blokuje i nie chce się zamknąć lub otworzyć-oczywiście trochę siły i już działa ale mimo to nie powinno tak się dziać. Zdziwiło mnie to bo używam sporo produktów Nite Ize i wszystkie są super wykonane i działają prawidłowo. No ale każdemu może się noga powinąć. Niestety niemożna mu zaufać na 100% jako zabezpieczenie czegoś np. scyzoryka czy czegoś podobnego. Zabezpieczenie określiłbym na 70%.

Więc podsumowując:
Otwieracz super-wygodny i mocny
Karabińczyk-mocny i fajny
Element ruchomy/zamknięcie-mogło by być lepsze.

Dlatego uważam,że jest to fajny bajer  czy brelok którym można otworzyć butelkę ale jako  typowy karabińczyk nie sprawdzi się. 

2 komentarze:

  1. Poszedłeś kiedyś na grilla chociaż bez scyzoryka?A piwo można otworzyć wszystkim...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja zawsze mam przy sobie toola albo nóż czy coś podobnego więc nie mam problemu z otwieraniem butelek. A to,że butelkę można otworzyć prawie wszystkim to dość oczywiste :)

      Usuń