środa, 10 grudnia 2014

Masyw Śnieżnika na Mikołaja-relacja

Nie wiem jak wy ale ja długo bez wypadu w góry nie pociągnę i tak też  chociażby na sobotę-niedzielę. I tak też na mikołaja wypadł wypad w Masyw Śnieżnika-pojechaliśmy w trójką ja,ojciec i Rafał Gryf
Łoziński. Wczesnym rankiem zawitaliśmy  do Międzygórza i  od razu ruszyliśmy w góry. Z racji,że Gryf dobrze zna ten teren wędrowaliśmy szlakami ale i drogami leśnymi dzięki czemu mogliśmy zobaczyć ten masyw z nieco innej strony. Fakt,że pogoda może niebyła idealna bo przeważały mgły i temperatura przez cały weekend wahała się koło 0*C ale mimo to była całkiem niezła-bo najważniejsze,że nic poza śniegiem nie padało z nieba :)   I nie dziwcie się,że na zdjęciach jestem w szortach bo wbrew pozorom sprawdzają się one  świetnie(przynajmniej w moim przypadku) w takich warunkach pogodowych i termicznych. Poza tym to nie są zwykłe krótkie spodenki  tylko narciarskie-wiem dziwne ale taki jest fakt i z pewnością, pojawi się ich recka. Ale wracając do wypadu wędrowaliśmy tak i muszę przyznać,że ten cały Śnieżnik jest cholernie pofałdowany ale za to jaki  ciekawy. Tak wędrując po kamieniach i cholernie lepkim i mało przyjemnym błocie-moje buty chyba przybrały ze 2kg na buta- zaszliśmy do schroniska  pod Śnieżnikiem wypiliśmy piwko i dalej w drogę.
 I co najważniejsze już powyżej schroniska  zaczął się pojawiać pierwszy śnieg a już po jednym kilometrze  było go wprawdzie niedużo ale przynajmniej pokrywał prawie wszystko dookoła +  lód na drzewach i mgła dawały naprawdę niezły klimat.  I tak po chwili zdobyliśmy samego Śnieżnika-no widoków nie było ale niema co narzekać i ruszyliśmy dalej  do celu noclegowego jakim była chatka-targałem ze sobą nowy namiocik dwu osobowy o wadze 2,2kg i chciałem go sprawdzić ale jak już doszliśmy do chaty to było już ciemno i nie było za bardzo miejsca pod namiot gdzieś obok wiec swój test bojowy przejdzie już z pewnością w warunkach zimowych.
W chacie już był Paweł super koleś którego mieliśmy okazje poznać właśnie tam.   W domku jest piec kaflowy wiec w środku panowała przyjemna temperatura zwłaszcza,że walnąłem się obok niego wiec komfort 120%. I tak pomimo  nie przespanej poprzedniej nocy  siedzieliśmy dość długo  i gadaliśmy o wszystkim i o niczym. I tak minął pierwszy dzień.   Bardzo wczesnym rankiem Paweł zawinął skrzydła bo miał wcześnie pociąg do domu a  my ze spokojem wstaliśmy o 7 rano zjedliśmy posprzątaliśmy i ruszyliśmy dalej już w stronę auta.  Pogoda nie zmieniła się i tak też sobie wędrowaliśmy w stronę schroniska w którym byliśmy poprzedniego dnia tam piwko i dalej w stronę auta nie szlakiem a drogami leśnymi minęliśmy ruiny starej chaty  i szczęście chciało,że na kilka chwil chmury się rozwiały i mgła lekko opadła odsłaniając góry dając nam chociaż odrobinę smaku tych widoków które tu są podczas dobrej widoczności.


I tak po kilku godzinach doszliśmy do auta gdzie nie mogąc się oprzeć zdjąłem koszulkę i wlazłem do strumienia się nieco obmyć-0*C  to super okazja do zahartowania się i mycia w górskiej rzece ;)

  Tak też zakończył się pierwszy wypad w Masyw Śnieżnika ale na pewno nieostatni. Piękne widoki,super las i nareszcie początek zimy :)  Już niedługo  pojawi się filmik  z wypadu  a na razie więcej zdjęć TU

6 komentarzy:

 1. Musisz trochę poćwiczyć, bo na ostatnim zdjęciu, słabo wypadłeś :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki :P a zdjęcia podobno nie oddają rzeczywistości ;)

   Usuń
  2. Nie oceniaj ludzi po wyglądzie, bo możesz się kiedyś bardzo mocno zdziwić.

   Usuń
  3. Medart, za stary jestem by móc się dziwić. A ocenić potrafię, za dużo czasu spędziłem na macie, by ulegać złudzeniom.

   Usuń
 2. jest ryzyko, że psy się rzucą ;)

  OdpowiedzUsuń