sobota, 20 grudnia 2014

Liga Niezwykłych Dżentelmenów-filmNie wiem jak wy ale ja uwielbiam dobre filmy a najbardziej przygodowe. A jednym z moich najbardziej ulubionych jest Liga Niezwykłych Dżentelmenów. Genialny film przygodowy-fakt,że  mało realistyczny i niewiele mający wspólnego z bushcraftem  ale jest naprawdę genialny.
I to nie tylko ze względu na fabułę o której za chwilę ale i dzięki super obsadzie no i świetnym efektom.
Jak już jestem przy obsadzie to Sean Connery/Naseeruddin Shah/Peta Wilson/Tony Curran/Shane West/Jason Flemyng-czyli jak widać całkiem nieźle.

Ale przejdźmy do fabuły. Cała akcja dzieje się w 1889roku w  różnych miejscach na świecie od Afryki przez Wenecję a skończywszy  w śnieżnych górach Mongolii.    Jak wiadomo okres ten to bum na nowe technologie wszystko się rozwija i pojawiają się nowe możliwości. Jednak jak to i w realu jest  zawsze się znajdzie ktoś kto będzie to chciał wykorzystać w niecnym celu. Tu pojawia się  tajemniczy Fantom porywa  naukowców i każe im pracować dla siebie  w celu zbudowania najnowocześniejszej broni i przejęcia kontroli nad światem co może doprowadzić do wybuchu pierwszej wojny światowej.

Aby go powstrzymać zostaje powołana liga do której zaproszeni zostają  bohaterowie popularnych powieści XIX i XX wieku takie jak kapitan Nemo, Tomek Sawyer, Mina Harker, Dorian Gray, Allan Quatermain, doktor Jekyll razem z Hydem oraz Rodney Skinner.  Z pośród tej ligi moim ulubionym oczywiście jest Allan Quatermain

Cała ta ekipa walczy i ściga  tego tajemniczego Fantoma i oczywiście udaje się im,po drodze mamy mnóstwo akcji,przygód i  wiele innych rzeczy sprawiających,że Ligę Niezwykłych Dżentelmenów trzeba obejrzeć.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz