poniedziałek, 29 grudnia 2014

Kołtun Się Jeży-Wojciech Cejrowski

Kołtun Się Jeży to z pewnością książka niezwiązana z podróżami czy czymś podobnym,na pewno też nie przypasuje każdemu. Ta książka Cejrowskiego cieszyła się takim zainteresowaniem,że ostatnio postanowiono wznowić druk po ładnych kilku latach.

Ale w moje ręce swego czasu wpadło wydanie z 96 roku kupione na rynku za 6 zł. I mimo,że moje poglądy i podejście do życia w wielu aspektach się różni od tego co prezentuje tu Cejrowski z pewnością  każdy znajdzie coś wspólnego a jeśli nie to będzie mógł się pośmiać-bo Kołtun Się Jeży jest przepełniony naprawdę fajnym żartem i czasem brutalnym humorem przez co uważam,że to genialna książka naczelnego kowboja RP. 

Poza tym pokazuje ona też pewne mechanizmy działania społeczeństwa co raz jest ciekawe a po drugie można wykorzystać w życiu codziennym czy w pracy no i może w sytuacjach w dziczy. Jednak  gdybym miał do jakiejś konkretnej kategorii tę książkę przyczepić to chyba  dałbym jej metkę  satyryczno politycznej czyli takiej samej jak programowi  który Cejrowski prowadził swego czasu w  tv,a mianowicie WC kwadrans.

I można powiedzieć,że Kołtun Się Jeży to papierowa wersja  tego programu. Dlatego naprawdę warto poczytać i się pośmiać obojętnie czy poglądy prezentowane w tej książce nam odpowiadają czy nie. Bo to,że Cejrowski świetnie pisze jest chyba oczywiste ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz