sobota, 18 października 2014

Tomek Michniewicz-SWOJĄ DROGĄ

Nie wiem jak Wy ale ja lubię czytać książki-oczywiście poza lekturami ;)  I dziś zaprezentuje wam fajną książkę o podróżach-niezbyt survivalowych chociaż,pierwsza wyprawa opisana w tej książce jest dosyć ekstremalna.

SWOJĄ DROGĄ Tomka Michniewicza to książka opowiadająca o trzech podróżach ludzi niekoniecznie związanych z ekstremalną tułaczką.
W tej pozycji  opisane zostały wyprawy do Afrykańskiej dżungli do ludu BAKA, do Arabii Saudyjskiej  i do Nowego Orleanu.

Z tej,że racji  książka została podzielona na 3 części i szczerze powiedziawszy jest naprawdę przyjemna. Dowiemy się z niej sporo ciekawych  rozwiązań jak i informacji o kulturze danego regionu i podróżach z plecakiem.

Z pewnością wszystkich survivalowców najbardziej zainteresuje pierwsza część-czyli wyprawa do ludu BAKA-tam autor wraz ze swoim kolegą  uczy się technik przetrwania miejscowych,poznaje otaczający go las i środowisko.

SWOJĄ DROGĄ to książka która z pewnością nie przemówi do każdego-jest ciekawa ale nie zawsze wciągnie tak jak inne książki tego Autora, jak np. SAMSARA czy Gorączka.

Podsumowując SWOJĄ DROGĄ to ciekawa książka którą warto przeczytać zwłaszcza jeśli planujemy jakiś wypad w opisane tam rejony.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz