poniedziałek, 15 września 2014

Udział w Projekcie Piechur Pieszo przez wszystkie puszcze Polski-etap Puszcza Zielonka

W sobotę 13 września dzięki uprzejmości Kolegów  z Projektu Piechur  pieszo przez wszystkie puszcze w Polsce. Miałem okazję wziąć udział w III etapie.
 Jest to bardzo ambitny projekt pokonania pieszo wszystkich puszczy w Naszym Kraju. Na koncie mają już 3 z 24 czyli jeszcze zostało Im 21 puszczy do pokonania. Całość projektu ma ok1600km.I wdług planu ma się zakończyć w 2016roku.
 Tym razem pokonywali Puszczę Zielonkę-czerwonym szlakiem z Czerwonaka do Skoków ok 37 km  ja natomiast jak przystało na człowieka z buszu towarzyszyłem Im na praktycznie całym leśnym odcinku tej drogi na dystansie ok 30km.

Ładnych parę lat tamu pokonywałem dokładnie tą samą trasę tyle,że w przeciwną stronę, Zimą z jednym biwakiem po drodze-był to mój pierwszy kontakt z zimowym namiotowaniem i tak też Ja zimą otwieram sezon. Poniżej kilka fotek z tamtego marszu.

Ale wróćmy do projektu. Wystartowaliśmy ok 8,30 spod Dziewiczej Góry w kierunku Skoków czerwonym szlakiem. Nie wiem   czy to przez wyborowe  towarzystwo  czy coś innego mieliśmy genialne tempo Chłopaki całą trasę pokonali w 7 godzin + godzinka postoju.Podczas wędrówki były tylko 3 czy 4 postoje po kilka minut.  Ten rytm marszu pozwolił na utrzymanie takiego tempa na tak długim  dystansie.

Po drodze spotkaliśmy ciekawe osoby zobaczyliśmy sporo ładnych i dzikich zakątków czy też innych urokliwych miejsc.  Wymieniliśmy się doświadczeniami  przeżyliśmy kolejne przygody i przełamaliśmy nowe bariery. To wszystko sprawia,że głód wędrówek czy innych buszmeńskich przygód dalej mnie wzywa.

Podsumowując:
Marsz był super sprawą,męczący ale jednocześnie dający siłę. Trochę obolałe stopy  od za twardych butów  pozwalają dłużej zapamiętać  ten wyczyn.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat projektu Piechur-Pieszo przez wszystkie puszcz w Polsce to zapraszam na ich stronę.


Więcej zdjęć Tu:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz