poniedziałek, 29 września 2014

Gra terenowa-sprawdź czy przetrwasz!

Jak już cześć z was mogła zauważyć w minioną sobotę byłem jednym z organizatorów gry terenowej-SPRAWDŹ CZY PRZETRWASZ!

By pomóc i edukować młodzież przyjechali  aż z Torunia koledzy z EKWIPUNKU DŹWIGANEGO CODZIENNIE-wielkie dzięki.

Głównym celem gry poza zabawą i zdrową rywalizacją była edukacja dotycząca sztuki przetrwania oraz ochrony środowiska czy jak kto woli natury. 
Na starcie stawiły się 4 drużyny przed którymi stało sporo zadań o zróżnicowanym poziomie trudność. Od takich manualnych po typowo umysłowe.
Weryfikowały wiedzę a przede wszystkim  stawiały na  myślenie i improwizacje która jest podstawą podczas realnej walki o życie.

Po pokonaniu wszystkich etapów i punktów kontrolnych na uczestników czekało ognisko i kiełbaski.
Gdy już wszyscy siedzieli przy ognisku  nadszedł czas na podsumowanie punktów i  wręczenie nagród w klasyfikacji ogólnej.

I tak spośród wszystkich drużyn bezprecedensowymi zwycięzcami została grupa młodych  pasjonatów  survivalu z Owińsk.  A nagroda nie była byle jaka bo zestaw survivalowy Beara Gryllsa dla każdego członka drużyny.

Był jeszcze jeden konkurs na hasło do wykorzystania podczas kolejnej kampanii fundacji.  I tu wygrała dziewczyna z drużyny ECOOGY GUARDS. Super hasło idealnie wpisujące się w akcje walki z pseudo survivalem itd. I też jakie hasło taka nagroda-mianowicie GPS Garmin Etrex 10.

Wielkie gratulacje dla zwycięzców :)


Myślę,że wszystkim się podobało i czegoś się nauczyli szczególnie z punktu medycznego gdzie chyba było najtrudniej ale i można było przyswoić naprawdę potężną dawkę z zakresu pierwszej pomocy i bezpieczeństwa medycznego w terenie.  

Już niedługo powinna ruszyć kolejna edycja zawodów na który już zapraszam w swoim imieniu jak i fundacji.  Oczywiscie dowiecie się o tym z Bloga i FB.
Jeszcze raz wielkie dzięki zarówno dla uczestników jak i dla wszystkich zaangażowanych mniej lub bardziej w przeprowadzenie imprezy.  
Cała gra odbyła się w ramach kampanii społecznej Gren Way.

 ZDJĘCIA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz