wtorek, 26 sierpnia 2014

Straszny film o wilkach

Kilka dni temu na Animal Planet leciał film z pozoru dość ciekawy ale w miarę upływu czasu coraz straszniejszy.  I nie chodzi o to,że były tam przerażające sceny ale o to,że  główny prowadzący dosłownie uwziął się na wilki i non-stop mówił,że one polują na nas,są mordercami i zagrażają nam. Ale co najgorsze upierał się,że  trzeba znacznie ich populacje ograniczyć na całym świecie bo inaczej nas pozabijają.  Jak sami widzicie gościu miał ostro coś z banią. Bo jak ktoś kto nie jest biologiem,nie zna zależności między gatunkowych i nie rozumie natury może się wypowiadać.

Najbardziej śmiać mi się chciało jak jeden  podobno pogryziony i zaatakowany przez wilka opowiadał tak o tym jakby  komar go ugryzł i jeszcze z takim  dziwnym uśmieszkiem. Według mnie gości dostał trochę kasy za opowiedzenie o tym jakie to wilki są złe.  Kolejną sprawą było to,że pokazywano tylko negatywne aspekty i tylko to jak wilki "polowały" na  ludzi.  

Najgorsze w tym programie jest to,że jeśli ogląda go ktoś,nieobeznany w temacie lub ktoś łatwowierny uwierzy w to,że wilki nam zagrażają. Co jest bzdurą bo on sam nie będzie ryzykował starcia z człowiekiem od którego zaznał sporo krzywd.

W całym programie były chyba tylko 3 pozytywne wypowiedzi o wilku jakiegoś biologa. Który powiedział słusznie,że to ludzie weszli na teren natury i wilków a my jesteśmy gośćmi a nie odwrotnie jak nie którzy myślą.  I z tym poglądem zgadzam się w 100%.

Nie było nas był las,nie będzie nas będzie las.

Podsumowując-nie spodziewałem się,że taki program wyemituje Animal Planet.  Ale najważniejsze,że są ludzie którzy zupełnie inaczej patrzą na  Wilki i dbają  o ich rozwój w naszym kraju i nie tylko. Sam kiedyś słyszałem jak wilki wyły i muszę przyznać,że jest to wspaniałe wręcz mistyczne doświadczenie. Które polecam każdemu.

4 komentarze:

 1. Wilki maja juz zakodowana we krwi eksterminacje, ktora zgotoeal im czlowiek - uciekaja gdy tylko wyczuja nasz zapach. Byc moze prowadzacy program naogladal sie jakis horrorow z udzialem wilkow.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo prawdopodobne. I to nie mógł być tylko jeden horror ale cały maraton

   PS.
   ciekawą macie stronę ;)

   Usuń
 2. Zapewne był to Zmierzch ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. heheh- mogło by być-ale tytuł miał coś z związanego z wilkiem-ale jakoś sobie nie mogę go przypomnieć ;(

   Usuń