wtorek, 29 lipca 2014

Worek wodoodporny CROSSO

Specjalnie na spływ Wisłą wyposażyliśmy się w worek rolowany crosso dry. Jego zadaniem miało być chronienie sprzętu foto-wideo w czasie deszczu i ewentualnej wywrotki. Czyli jednym słowem przed wodą.
 I worek ten sprawdził się w 100%  nie przemókł chociaż stał cały czas w wodzie. Jest on wykonany z mocnego materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne dzięki czemu mamy pewność,że sprzęt jest bezpieczny nawet gdy przedzieramy się z workiem przez krzaki.
 Bardzo fajne rozwiązanie w tym worku to pasek na ramię który zdecydowanie ułatwia nam przenoszenie torby w obozie czy na małe dystansy a i umożliwia nam  przytroczenie worka do łódki czy roweru bo w końcu Crosso to firma znana i lubiana w środowisku rowerowym. Sam używam sakw rowerowych crosso dry 60L i jestem z nich bardzo zadowolony.

Ale wróćmy do worka  na jego wodoodporność i wytrzymałość wpływa materiał z którego został zrobiony a mianowicie  z  Plastel/Polymar  do tego zamknięcie rolowane z mocną klamrą sprawia,że worek jest w 100% wodo i pyło odporny.


Sprawdzi się on wszędzie tam gdzie musimy ochronić nasz szpej przed wodą czy pyłem. Czyli jest idealny na wszelkiego rodzaju spływy czy wyprawy morskie, idealnie sprawdzi się jako worek na bagażnik rowerowy a w komplecie z sakwami mamy pewność,że cały  nasz szpej będzie suchy.
Niektórzy używają go jako worka na pulki(sanki transportowe) podczas zimowych wędrówek na nartach.  A  podobno materiał ten wytrzymuje temperaturę do -30*C  czyli jest naprawdę nieźle.
 Jednak nie sprawdzi się jako worek do plecaka a to przez to,że jest on za sztywny  zabiera nam miejsce w plecaku i trochę warzy.
Dlatego jako wypełnienie plecaka lepiej sprawdza się worek Tatonki. Jest on dużo lżejszy i zrobiony z cieńszego materiału przez co idealnie sprawdza się jako wkładka a i jest on naprawdę wodoodporny no i zdecydowanie delikatniejszy niż crosso.

A co z rozmiarami? Mamy dość spory  wybór pojemności od bardzo małych do ponad 40L. poza wymiarami mamy tez dużą paletę kolorów ale odradzam czarne bo podobno w upalne dni można w nich piec ;)

To wszystko sprawia,że worek wodoodporny crosso jest godny polecenia na spływy czy inne wyprawy gdzie musimy zabezpieczyć szpej przed wodą lub kurzem.  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz