wtorek, 22 lipca 2014

piła FISKARS (S) Xtract

Dawno temu opisywałem piłę Fiskarsa (L) Xtract, jest to większy brat piły którą wam dziś przedstawię.

FISKARS (S) Xtract to jak już pisałem najmniejsza piła składana w stajni Fiskarsa  dzięki temu jest wygodniejsza do przenoszenia i lżejsza dzięki czemu nie ciąży nam podczas wędrówki. Można by powiedzieć,że poza rozmiarami i wagą niczym się od siebie nie różnią. 

FISKARS (S) Xtract wchodzi naprawdę szybko i łatwo w każde drewno które przyjdzie nam pociąć w terenie czy podczas prac w ogrodzie. Oczywiście  nie przetniemy nią tak dużych belek jak Fiskarsa (L) Xtract.
Jednak należy sobie zadać pytanie czy będziemy ścinali drzewa? No nie sądzę, piła potrzebna nam będzie do pocięcia gałęzi na opał czy przycięcie jakiś konarów na ogrodzie a nie do prowadzenia wycinki.

FISKARS (S) Xtract. jest zaopatrzona w specjalnie ułożone zęby dzięki czemu  nasza praca staje się dużo szybsza i bardziej efektowna niż w przypadku innych pił. Dodatkowo komfort użytkowania podnosi zaczep którym możemy piłę przypiąć do pasa, gdy jej akurat nie używamy czy podczas wędrówki możemy zamontować ją przy plecaku.
      
Na komfort i bezpieczeństwo  wpływa też rączka pokryta tworzywem  SoftGrip™ które zapewnia nam pewny chwyt nawet gdy mamy mokre czy zgrabiałe ręce. Dodatkowo rękojeść w którą chowa się ostrze jest tak wyprofilowana by zabezpieczyć nasze dłonie przed sunięciem się na ostrze.


Ostrze posiada blokadę która jest bardzo ale to bardzo mocna i należy uważać by nie zakręcić jej za mocno bo potem możemy mieć problem ze schowaniem ostrza z powrotem w rękojeści. No i dzięki temu,że trzyma ona tak mocno to mamy gwarancję bezpieczeństwa i nie musimy się martwić,że nam się złoży.

Podczas ostrej pracy w twardym drewnie istnieje możliwość wygięcia się ostrza i kilka razy mocno się wygięło, ale natychmiast wróciło do swojego  pierwotnego stanu. Co nie zawsze jest standardem w podobnych piłach. Jednak na ogół wystarczy położyć ostrze na czymś twardym i ładnie wygiąć i wtedy  ostrze jest prawie nowe.
 Z czystym sumieniem mogę polecić FISKARS (S) Xtract jak i piłę Fiskarsa (L) Xtract

  • Długość: 223 mm
  • Waga: 130 g
  • Specjalne uzębienie zapewnia skuteczne cięcie gałęzi
  • Nowy, wygodny zaczep do paska
  • Pewny chwyt dzięki rączce pokrytej tworzywem SoftGrip™
  • Ergonomiczna rękojeść z osłoną na palce
  • Długość ostrza 160 mm
  • Cięcie w jednym kierunku - do siebie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz