wtorek, 3 czerwca 2014

Dzika Polska-programChyba nikogo nie trzeba przekonywać,że Polska jest krajem z dużą ilością pięknych i dzikich miejsc.  A idealnym potwierdzeniem tego jest program DZIKA POLSKA-emitowany swego czasu na TVP.
Prowadzącym ten program jest Tomasz Kłosowski wybitny fotograf przyrodniczy. Często towarzyszył mu Artur Tabor który już niestety nie jest wśród nas-zginą robiąc zdjęcia Gęsiom gdzieś w Himalajach.
W programie przedstawione są najdziksze zakątki polski, takie jak Białowieża,Bieszczad, PN Ujście Warty, plaże nad Bałtykiem i wiele innych miejsc niekoniecznie bardzo dzikich bo np. stare stodoły też tętnią dzikim życiem!! Ale  to nie wszystko bo poza dziką przyrodą pokazane są też historie i przygody ludzi,prawdziwych miłośników natury- żeby nie powiedzieć leśnych ludków.

Natura tu przedstawiona jest okiem właśnie takich ludzi jak i naukowców. Czyli można tu też znaleźć jakieś ciekawe informacje typowo naukowe co z pewnością dla wielu jest istotne. Poza wartością merytoryczną która jest naprawdę ogromna, wielką zaletą są wspaniałe ujęcia  życia dzikich zwierząt,cudowne widoki jak z raju. A gdyby tego było mało to w Dzikiej Polsce jest też mnóstwo dobrego  humoru co sprawia,że jest to świetny program dla każdego niezależnie od wieku.Z pewnością każdy miłośnik przyrody powinien zapoznać się z tym programem który jest swoistą encyklopedią i kopalnia wiedzy na temat naszych leśnych i braci.

1 komentarz:

  1. Zgadzam się. "Dzika Polska" to fantastyczny cykl.

    OdpowiedzUsuń