sobota, 5 kwietnia 2014

Zestaw od Fiskarsa-pierwsze wrażenie.

Jakiś czas temu przyszła do mnie paczka od FISKARSA. Miał w niej byś tylko toporek X5, ale firma postanowiła zrobić niespodziankę i przysłała zestaw samochodowy. Zaskoczenie było spore no i gdy otworzyłem paczkę a tu taki szpej. Dostałem banana na twarzy jak dziecko które dostało kolejkę pod choinkę.
W skład zestawu :
  • piła SW 79
  • toporek X5  
  •  nóż K40
I to wszystko w fajnym pokrowcu który pozwala nam na łatwy dostęp do szpeju np.w bagażniku auta,łódki,motocykla czy na canoe. Niedługo będą pojawiały się dokładne opisy każdego elementu zestawu. A na razie pierwsze spostrzeżenia.


Jak zwykle Fiskars trzyma jakość. I wszystkie narzędzia z tego zestawu są świetnie wykonane,piekielnie ostre.
Piła SW 79 to mniejszy braciszek piły którą testowałem jakiś czas temu,mianowicie FISKARS Xtract™
Praktycznie niczym się nie różnią poza rozmiarem i wagą. SW79  z pewnością jest lepsza do noszenia ze względu na wagę. Połowa  wagi Xtract. Jej wielkość w zupełności wystarcza do 99% zastosowań w terenie.

Toporek X5 jest po prostu genialny. Oczywiście nie zetniemy nim drzewa. Ale w zupełności wystarczy aby porąbać drewno na ognisko,ściąć gałęzie, okorować coś. Czy nawet użyć go jako noża.
Co ciekawe X5 ma nieco większe ostrze niż X7. Dzięki czemu lepiej się nią pracuje przy precyzyjnych zajęciach. Do tego zaletą jest te niższa waga niż przy X7 i pokrowiec który możemy przyczepić do paska,plecaka,czy oporządzenia. Dzięki temu, że jest dość mały nie przeszkadza przy marszu czy siadaniu gdy mamy go przy pasku.  No i  łatwiej operować przy drobniejszych pracach.

Nóż K40 to bardzo ale to bardzo fajny nożyk. Lekki, bardzo wygodny i co najważniejsze ostry. W drewno wchodzi bez najmniejszego problemu. A gdy oprawiałem nim królika to wchodził w kości jak w masło. I co najważniejsze nie stępił się.
Jedyne co nie jest chyba najmocniejsze w tym nożyku to pochewka. Bardzo lekka i z plastiku. Może mi się to tylko wydaje ale pożyjemy zobaczymy.

Pokrowiec. Bardzo fajny, wykonany z grubego materiału,przypominającego CORDURE. W środku ma przegrodę na piłę,nóż i mocowanie dla X5. Do tego jeszcze siateczkowa przegroda gdzie Można włożyć: mapę,koc NRC.
Ten zestaw jest naprawdę fajną opcja do samochodu jako zestaw alternatywny czy jako zestaw o plecaka. Ale wtedy lepiej bez organizera bo waży on ok100g.


Podsumowując Zestaw samochodowy FISKARSA jest naprawdę godny polecenia. Niedługo dokładniejsze testy: noża,piły i X5


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz