czwartek, 3 kwietnia 2014

Vagi Vari w tundrze Samów

 Jak wiadomo Skandynawia to magiczne miejsce idealne do bushcraftu i co ważne blisko Polski. Niestety w naszym kraju ilość informacji o tym rejonie takich jak mapy,przewodniki czy książki jest dość skromna.  Niedawno pojawiła się książka Vagi Vari w tundrze Samów autorstwa Anny Nacher i Marka Styczyńskiego którzy wiele razy wędrowali po dzikich ostępach skandynawskiej tundry.   
Książka to zbiór relacji z kilku wyjazdów w ten magiczny rejon europy. Jest tu mnóstwo fantastycznych  opisów pięknych miejsc i co ważne dzięki informacją zawartym w tej książce można łatwiej zorganizować własny wyjazd do Skandynawii. Dość dokładnie podane miejsca z których startowali i przez które przechodzili podczas trekkingów dają jasny ogląd sytuacji.
Do tego fantastyczne porównania czy anegdoty ludzi którzy wiedzą co robią i to kochają. Czyli połączenie tych dwóch rzeczy mamy wspaniały opis tundry.
Poza fantastycznymi opisami jest tu reż mnóstwo wspaniałych zdjęć. Które jeszcze bardziej umożliwiają nam wyobrażenie sobie tamtych dzikich ostępów.

W Vagi Vari w tundrze Samów  jest też dużo informacji na temat historii i kultury Samów czyli ludzi najbardziej związanych z naturą i można by powiedzieć,że ludzi prowadzących bardzo bushcraftowy tryb życia. I co ciekawe  żyjących dalej z hodowli reniferów.

Podsumowując w Vagi Vari w tundrze Samów to idealna książka dla każdego kto marzył i marzy o prawdziwym trekkingu w dzikim zakątku Europy jakim jest Skandynawia.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz