piątek, 4 kwietnia 2014

Pierwsze gotowanie Kuchenka turystyczna 4HEAT v.2 od khakishop

Na rynku jest mnóstwo najróżniejszych typów kuchenek. Są na gaz,benzynę,spirytus i wiele innych. Ale moim faworytem są kuchenki opalane drewnem.   Ostatnio dostałem do testów kuchenkę  turystyczną 4HEAT v.2 od khakishop.  Jest to  bardzo prosta kuchenka składająca się z 5 blaszek,dzięki czemu kuchenka jest niezwykle prosta i co najważniejsze wyjątkowo lekka. Kiedyś używałem kuchenki konkurencji i jest ona zdecydowanie gorsza od 4HEAT v.2. A dlaczego?

  • Po pierwsze to nie dość,że lżejsza to lepiej wykonana. Mocniejsza blacha no i jeszcze nierdzewna. Dzięki czemu nie będzie nam rdzewieć.
  • Kolejna sprawą jest zdecydowane usprawnienie pracy. Dzięki wykorzystaniu większych otworów bocznych dzięki czemu ogień jest lepiej podsycany. No ale najbardziej na spalanie wpływają otwory w podłodze. Daje to to,że nadmiar popiołu nie zapycha kuchenki ale najważniejsze to to,że dostarcza więcej tlenu. Co jak wiadomo zdecydowanie polepsza palenie.
  • No i jeszcze do każdej dostaje się elegancki pokrowiec. Który zapewni nam względną czystość.

 Oczywiście faktyczny test musi trwać trochę. Ale jeśli coś jest dobre to już po pierwszym gotowaniu można powiedzieć,że jest naprawdę dobrze.
  • Mimo małych problemów z opałem(dzień po deszczu-czyli wszystko mokre) zagotowanie 1L wody zajęło nieco poniżej 10min. Czyli  podobnie jak w przypadku kelly kettle. Gdzie jak nie ma dużo suchego drewna szybko nie zagotujemy wody.
  • Kolejną sprawą która zdążyłem zaobserwować to łatwość składania. Gdy dojedziemy do wprawy złożymy ja w okolicach 1minuty) Jest po prostu lepiej dopasowana niż moja stara.
  • Dalej można zaobserwować naprawdę staranne wykonanie. Blacha w 4HEAT v.2 mimo,że jest cienka, to nie sprawia wrażenia delikatnej. ryzyko pogięcia jest, ale nie jakieś duże.
  • Fajną sprawa jest to,że Khakishop dodaje do kuchenki  kostkę heksaminy.-czyli paliwa stałego. Można użyć jako podpałki lub jako paliwa zamiast drewna.

Podsumowując Kuchenka turystyczna 4HEAT v.2 po pierwszym gotowaniu można powiedzieć,że to najlepsza kuchenka obecnie dostępna na rynku.
Lekka(205g),  kompaktowa(2,5 mm x 150 mm x 101 mm).  
Idealnie do niej pasuje garnek zebra BILLY CAN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz