wtorek, 22 kwietnia 2014

Liczy się nastawienie.

Walka o przetrwanie pozornie toczy się na zewnątrz nas samych. To otoczenie,środowisko i wszystko co dzieje się dookoła. Jednak ta prawdziwa walka toczy się w naszej głowie.
Bo czy nie jest tak,że gdy świat się nam wali na głowę to jeśli zachowamy pozytywne nastawienie to przetrwamy a gdy zaczniemy panikować i wmawiać sobie,że nie damy rady wynik jest łatwy do przesądzenia. Albo będziesz miał farta i ci się uda ale bardziej prawdopodobne,że w najlepszym przypadku przetrwasz z jakimś urazem lub po prostu zginiesz.

Dlatego niezależnie od powagi sytuacji trzeba chcieć żyć i pozytywnie myśleć. No i najważniejsze to się nie poddawać. Nie dotyczy to tylko sytuacji survivalowych ale i zwykłego życia, spełniania marzeń itp.
Jeśli coś chcemy osiągnąć to nic nie stoi nam na przeszkodzie poza naszymi słabościami. A je łatwo pokonać, wystarczy chcieć.
W wielu przypadkach możemy pomyśleć,że to bariera nie do pokonania ale gdy ja przełamiemy stajemy się silniejsi fizycznie i psychicznie. A kolejne bariery łatwiej będzie nam pokonać. W legi cudzoziemskiej żołnierze mawiają my już przekroczyliśmy bariery a wy jeszcze nie.

Dobrym sposobem by się motywować w trudnych sytuacjach jest zapisanie na kartce jakiś cytatów które podniosą nasze morale.

OTO KILKA PROPOZYCJI:

Potykając się, można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.
Johann Wolfgang von Goethe

Musimy żeglować czasem z wiatrem, czasem pod wiatr, ale żeglować, nie dryfować ani stawać na kotwicy.
Oliver Wendell Holmes

By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd.
Stanisław Jerzy Lec

Takich cytatów można by wymieniać bez końca.  Każdy może znaleźć sobie własne. Wiem,że dużo ludzi religijnych ,ma ze sobą jakieś cytaty z Biblii czy innych książek związanych z religią  i to im pomaga.

Na zakończenie jeszcze raz dodam nie poddawajmy się i przyjmy do przodu czy to w sytuacji survivalowej czy w życiu codziennym..


3 komentarze:

 1. Dziękuję, potrzebowałem przeczytać coś takiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 2. Ciesze się,że mogłem pomóc;)

  OdpowiedzUsuń