sobota, 19 kwietnia 2014

Dorwać komandosaChyba większość z Was chociaż kojarzy ten program. Były komandos Navy SEAL  Joel Lambert postanawia zmierzyć się z najlepszymi jednostkami tropiącymi na świecie. W ciągu 48godzin ucieka przed nimi i musi zrobić wszystko by nie dać się złapać. Ale jak wiadomo nie zawsze mu się udaje no i program jest mimo wszystko reżyserowany. Wiec ciężko tu mówić o realizmie  w 100%.
Działa w zróżnicowanym terenie id sawann afrykańskich przez jungle aż po nasze piękne i dzikie Bieszczady.
Do swojej dyspozycji ma bardzo ale to bardzo ograniczony i minimalny ekwipunek. Tylko litr wody i  zero jedzenia. Do tego jakieś specjalne bajery by utrudnić prace pościgowi a to czego niema musi sam zrobić.
Joel Lambert w Navy SEAL  służył 10lat i działał prawie na całym świecie. Do tego jednostka komando fok jest jedną z najlepszych na świecie.

To tyle jeśli chodzi o fabułę, teraz to co rzuciło mi się w oczy. Po pierwsze to z pewnością Joel zna się na rzeczy i jest świetny w tym fachu. Jednak z survivalem w typowym tego pojęcia znaczeniu Dorwać Komandosa ma niewiele wspólnego. Bo by przetrwać 48 godzin nie potrzebujemy nic i na dobrą sprawę nic nie-musimy robić. Oczywiscie on tu ucieka wiec walczy o przetrwanie.
Tych noży używał Lambert podczas programu

Program mimo reżyserki jest dość realistyczny. I w wielu momentach widać napięcie miedzy Lambertem a kamerzystą czy kimś innym z ekipy.
To co rzuciło mi się jeszcze w oczy to bardzo fajny tomahawk i plecak zakładany przez jedno ramię.
Podsumowując Dorwać Komandosa to świetny program zarówno dla militarystów jak i innych leśnych ludzi.

1 komentarz: