środa, 16 kwietnia 2014

Botki puchowe z JYSKA

Wprawdzie zima się skończyła ale w nocy jeszcze jest chłodno a za pewien czas przyjdzie kolejna. A jak wiadomo gdy zimno trzeba dbać o kończyny a szczególnie o stopy. Będąc w ruchu odmrożenie czy wychłodzenie raczej nam nie zagraża. Ale w czasie postoju a szczególnie noclegu musimy zadbać o stopy. A nie dość,że chodzi o zdrowie to jeszcze o komfort.
Są śpiwory z dociepleniem strefy stóp, ale to tylko śpiwory z wyższej półki no i w namiocie,domku czy obozowisku  w śpiworze nie pochodzimy. Wtedy warto zaopatrzyć się  w wynalazek zwany botkami puchowymi.

Niestety profesjonalne,turystyczne czy raczej wyprawowe są strasznie ale to strasznie drogie. Trzeba za taką zabawkę zapłacić nawet 600zł a najtańsze są za coś koło 300zł.
Ale na szczęście mamy dwa wyjścia. Zapolować na botki z demobilu brytyjskiej armii wchodzące w skład zestawu softie. Botki te są wypełnione syntetycznym puchem przez co lepiej sprawdzą się w wilgotnych warunkach.  Nie miałem z nimi styczności więc wiele więcej nie powiem A cena ich to ok 50zł wiec jest całkiem korzystnie ale jest jeszcze lepsza opcja mianowicie botki puchowe z JYSKA. Ich cena to ok 20-30zł czyli genialnie. Do tego są wypełnione prawdziwym puchem dzięki czemu mają świetne właściwości termiczne i kompresyjne.

Niestety są  problemy z większymi Męskimi rozmiarami cudem jest znalezienie roz. 44 no i są prawie zawsze we wzorki. I luzik jak to są paski czy coś podobnego ale w najgorszym przypadku możemy trafić na prawdziwe kombo różowe i do tego w serduszka!!!
Ale poza wypadami w teren nie będziemy w nich paradować wiec pewnie da się to przeżyć. Ja na szczęście mam fioletowe i w paski.

Co do właściwości to są lekkie i dość cieple w temp -3*C możemy siedzieć tylko w nich i nie marzniemy. A w śpiworze możemy spać przy bardzo niskich temperaturach.  W przypadku cieńszych śpiworów dzięki tym botkom możemy spać w miarę komfortowo przy gorszych warunkach.
Podsumowując botki z JYSKA są godne polecenia-lekkie,ciepłe i co najważniejsze tanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz