sobota, 29 marca 2014

Rękawiczki FJORD NANSEN POWER

Przed tegorocznym wyjazdem w zimowe Bieszczady Szukałem rękawiczek:cienkich,lekkich,wiarę ciepłych,wygodnych no i nie najdroższych. Szukałem bo moje mechanixy do najcieplejszych nie należą, a ciepłe ręce to podstawa. Gdy tak szukałem w końcu znalazłem fajne rękawiczki FN power. Lekkie i cienkie zapewniają pewny chwyt,szybko schną i pozwalają utrzymać komfortową temperaturę. Czyli nie za ciepło ani nie za zimno w temp. od -5*C do +5*C.
Te właściwości sprawiają,że FN power są świetnymi rękawiczkami na całoroczną działalność górską. Oczywiście latem będzie za ciepło i wtedy lepiej niemieć wcale rękawiczek lub zaopatrzyć się w cienkie taktyczne/wspinaczkowe  np.mechanixy.  Ale nieraz może nas spotkać niekorzystna aura jak deszcz i temp niewiele ponad 0*C i wtedy świetnie zabezpieczą nasze ręce właśnie te rękawiczki.
Wiele szanujących się firm outdoorowych ma w swojej ofercie rękawiczki bardzo podobne do tych FN. np. KARIMOR i BERGHAUS tyle,że są one nieco grubsze i mocniejsze no i oczywiście odpowiednio droższe.

Rękawiczki FN power wykonane są z Micropile stretch dzięki czemu ładnie dopasowują się do dłoni. Niestety ten materiał jest bardzo ale to bardzo podatny na mechacenie. I już po kilkunastu dniach użytkowania można  zaobserwować poważne zmechacenie. Przez co szybko się zużywają i wszystko się do nich czepia. Tak jak na początku były fajne śliskie bardzo szybko stały się mniej fajne. Ale mimo to spełniają swoją rolę. Fakt jest taki,że przy bardzo intensywnym użytkowaniu(wspinaczka,prace obozowe, itp.) starczą nam na jeden sezon a przy normalnym użytkowaniu powinny na co najmniej rok jak nie na więcej.
FN power kosztują ok 40zł więc nie jest to jakiś majątek jak na coś w miarę dobrego co może uchronić nasze palce przed  działaniem zimna.  Są to jedne z najtańszych rękawiczek tego typu na rynku i idealnie sprawdzając się przy fotografowaniu po prostu nie ma problemu z obsługa pokręteł i przycisków. Co jest dość dużym problemem w niektórych rękawiczkach.
 Jeśli ktoś szuka lekkich i nie najdroższych rękawiczek jedną z opcji mogą być FN power lub inne podobne. Polecam również rękawiczki bez palców wykonane z wełny z demobilu bundeswery. Koszt  ok.20zł fajne,ciepłe i tanie. Świetnie sprawdzają się jako podstawowa warstwa lub jako dodatkowe ocieplenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz