niedziela, 16 marca 2014

Nie ma złej pogody jest tylko zły ubiór.

Jak mówi stare porzekadło Nie ma złej pogody jest tylko zły ubiór . I tak mimo deszczowej aury wybraliśmy się jak co niedzielę do Puszczy Zielonki.  Od samego rana padało  więc z fotografowaniem był problem ale tu z pomocą przyszedł nowy nabytek mały Canon Powershot 1400-o nim innym razem.
 Trasa jak zwykle niezbyt wymagająca o dł. ok15km.  Start z pod dziewiczej góry i tam też koniec. Czyli tradycyjna pętelka na niewymagający spacer w ładnym miejscu blisko Poznania.
 Jedyną zaletą takiej pogody jest osłabiona czujność zwierząt, dzięki czemu można podejść naprawdę blisko. Ale co z tego jeśli niema jak zrobić zdjęcia.  Lustrzankę szkoda wyjmować aby jej nie zamoczyć a  mały kompakt nie spełnia wszystkich wymagań foto-łowów. Ale lepsze to niż nic.
Udało się spotkać kilka stadek danieli ale było one za krzakami i nici ze zdjęć ale już pod koniec wycieczki spotkaliśmy gigantyczną watechę dzików. Było ich chyba z 20. Niestety deszcz padał coraz mocniej przez co  aparat miałem schowany i nie zdążyłem zrobić zdjęcia ale widok i zabawa była przednia. Dlaczego zabawa bo dziki i duże i małe zaczęły biegać bez ładu i składu dookoła nas by po chwili  rozbiec się  we wszystkie strony.
 I na tym byłby koniec. Ten wypad jest dowodem na to,że niema złej pogody jest najwyżej zły ubiór. Starczy założyć coś wodoodpornego i  w dzicz:)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz