piątek, 21 marca 2014

Kubek SEA TO SUMMIT InsulMug

W terenie nieraz mamy ochotę nieco dłużej cieszyć się  ciepłą herbatą czy ciepłym posiłkiem. Wtedy przydaje się kubek termiczny ale nie wszystkie są dobre,lekkie i na rynku jest cała masa najróżniejszych rodzajów takich kubków. W mieście najlepszy jest taki który może się przewrócić i nie pocieknie ale w terenie-przynajmniej dla mnie nie jest to najważniejsze.
A co jest najważniejsze waga i parametry. Swego czasu opisywałem kubek FN EKSJO fajny ale dość ciężki jak na to co oferuje. Długo nie używałem żadnego ale stwierdziłem,że przy wielodniowej wędrówce w warunkach zimowych i nie tylko taki kubek może być fajnym patentem. Szukałem lekkiego, jak najprostszego i w miarę taniego. Wybór padł na  SEA TO SUMMIT InsulMug cena ok60zł i wyjątkowo lekkiego bo tylko 125g.
 Wybór był słuszny bo nie dość,że nie dociąża zbytnio plecaka to jeszcze zajmuje niewiele miejsca dzięki bardzo zwartej budowie. Po prostu nie ma rączki jest to sam kubek. Można by pomyśleć,że to niepraktyczne ale jak dla mnie sprawdza się idealnie.
 Tylko raz w nim piłem herbatę i wystarczająco długo trzyma temperaturę optymalną. Czyli nie zacieplą i nie za zimną. Głównie używałem go jako miski do śniadania i świetnie się w tym sprawdził. Trzymał temperaturę a szeroki otwór zapewnia łatwość jedzenia.
Dla maniaków ultra-light można pozbyć się przykrywki i antypoślizgowego pierścienia zyskując parę gram na wadze.
Kubek zrobiony jest z nylonu 66 który ma wyjątkowo dobre właściwości izolacyjne przy czym nie chłonie zapachów ani smaków. Natomiast zewnętrzna cześć kubka zrobiona jest z tworzywa EVA który jest kompresywną pianką. Która ma dobre właściwości izolacyjne i zapewnia pewny chwyt dzięki swojej chropowatej strukturze.
Ciekawym rozwiązaniem jest dno kubka które zostało tak wyprofilowane aby zwiększyć stabilność i właściwości termiczne. To dzięki temu,że jest w kształcie plastra miodu.
Przydatną rzeczą jest podziałka pojemności we wnętrzu kubka. Kubek jest tak stworzony,że można go bez obaw myć w zmywarce,czy używać w mikrofalówce. Pewnością Ci z was którzy lubią nowoczesny design docenią jego ładny i nowoczesny wygląd.
Do  wyboru mamy 3 kolory: zielony,niebieski,szary

CHARAKTERYSTYKA:
  • pojemność: 473 ml
  • waga: 125 g
  • wygodny, ergonomiczny kształt
  • antypoślizgowy, zdejmowany pierścień
  • szczelna pokrywka z dwoma otworami i uszkiem do zawieszenia kubka
  • wygodny ustnik
  • nie chłonie zapachów i smaków
  • wewnętrzna miarka
  • można go myć w zmywarce oraz stosować w kuchence mikrofalowej
  • materiały: Nylon 66 i tworzywo EVA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz