poniedziałek, 31 marca 2014

KLONDIKE serial

Nie tak dawno temu na Discovery emitowany był serial Klondike. Pierwszy fabularny serial produkcji tego kanału opowiadający prawdziwą historię gorączki złota w Klondike.
Czyli brutalną,bynajmniej nie romantyczną i niebezpieczną i z pewnością nie dla każdego . Większość ludzi w takich warunkach została by odczłowieczona i   to świetnie jest pokazane w tym serialu.
Fakt,że niema tu wiele związanego z survivalem czy bushcraftem ale mimo to pokazuje życie w stylu bushcraftowym. Natura pokazana w Klondike jest surowa,piękna i brutalna, czyli to co większość z nas leśnych ludzi lubi najbardziej.
To co mnie nieco rozczarowało w tym serialu to mało czytelny obraz. W jednym odcinku wszystko idzie ładnie,wiadomo o co chodzi a w kolejnym nagle jest pokazywane coś innego, a nawet sprzecznego.Może to tylko moje osobiste spostrzeżenie ale to w sumie jest jedyna wada Klondike.
Na dużą pochwałę zasługuje świetna obsada, genialna muzyka no i prawdziwa historia. Gdzie każdy może się utożsamić z głównym bohaterem który wybrał się ku lepszemu życiu i w poszukiwaniu raju w samo serce piekła.
 W latach 90 XIXw. nie był osamotniony w takiej wędrowce w tedy na północ ciągnęły setki a nawet tysiace jeśli nie więcej ludzi spragnionych bogactw.
Klondike to z pewnością serial który warto obejrzeć ze względu na ukazaną tu walkę z przeciwnościami losu i pokazania prawdziwej brutalnej północy w czasach gorączki złota.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz