sobota, 15 marca 2014

Bądź jak Nosorożec

Bądź jak Nosorożec to pewien  aspekt walki o przetrwanie. Jak wiadomo nosorożec to wielkie,silne,groźne zwierze którego lepiej nie spotkać w trakcie wędrówki. Pomijam fakt,że niestety jest zagrożony wyginięciem,bo to temat na osobnego posta.

Tak jak już pisałem nosorożca prawie nic nie powstrzyma. i właśnie dlatego w czasie walki o przetrwanie ale i w codziennym życiu powinniśmy być jak nosorożec. Wielkim może nie ciałem a duchem, odważnym i gotowym na wszystko by osiągnąć sukces.
Harrison Ford powiedział kiedyś: "Wygrywają ci, którzy walczą do końca". Te słowa oddają idealnie sens bycia nosorożcem.

Taka postawa wydaje się oczywista w sytuacji survivalowej ale jest jak najbardziej odpowiednia w codziennym życiu. Gdy  uzmysłowimy sobie,że obojętnie co nas nie spotka mamy szanse a najlepiej jak powiemy sobie,że mamy 100% pewności na osiągnięcie celu. Tak też się stanie!!!

Oczywiście gdy nakierujemy się na cel i będziemy ku niemu dążyli nie możemy zapomnieć o podstawowych zasadach. Takich jak szacunek,wzajemna pomoc itp. Nieraz w sytuacji survivalowej ciężko jest je przestrzegać ale warto próbować by po powrocie z wyprawy mieć czyste sumienie.
 A w codziennym życiu partnerska postawa zdecydowanie bardziej się opłaca.  Wielu znanych podróżników podkreśla znaczenie drogi.  Według mnie właśnie ona  jest najważniejsza. Bo to w końcu podczas wędrówki poznajemy świat,ludzi zdobywamy doświadczenie,przeżywamy przygody. No i to właśnie w czasie drogi napotykamy na przeszkody które trzeba pokonywać jak nosorożec.

 Jeśli będziemy stosować się do  zasady być jak nosorożec jestem pewny,że przeżyjemy super przygody,przetrwamy i osiągniemy cel który pozornie wydaje się nieosiągalny.
Więc bądźmy nosorożcami!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz