piątek, 28 lutego 2014

Ostatni Taki Amerykanin


Są ludzie którzy z pewnością zasługują na miano niezwykłych. A jednym z takich osobistości jest Eustac Conway.  Mało znana postać ze świata survivalu a raczej bushcraft. Można się co nieco o nim dowiedzieć z programu ludzie gór-ale o tym innym razem.
Jednak największy i najlepszym sposobem na zapoznanie się z Eustace Conoway to przeczytanie  Ostatni Taki Amerykanin autorstwa Elizabeth Gilbert. Książka opowiada niezwykłą drogę człowieka który przestał chcieć a zaczął być.  Wybrał życie w dzikich Appalachach,gdzie żył w zgodzie z naturą i wykorzystywał techniki Indian aby jak najefektywniej bytować w dziczy.   Rozpalał ogień metodą tarcia okrywał się skórami. A swojego pierwszego Jelenia zabił nożem i oddał mu cześć tak jak należy i tak jak to robili Indianie.  Wbrew pozorom  można tu znaleźć jakieś techniki survivalowe ale  nie są  w jasny sposób podane tak jak w podręczniku survivalu ale są wplecione w tekst.
  Poza tym  Ostatni Taki Amerykanin  to książka pełna zabawnych anegdot i swoiste studium męskiej natury, utopijnym życiem jak i dzikim pograniczem USA.
Z pewnością studiując tą książkę będziemy mieli wiele myśli  o tym co dzięki cywilizacji   i postępowi straciliśmy a co jeszcze da się uratować.
 Ostatni Taki Amerykanin  to z pewnością obowiązkowa lektura  każdego miłośnika dzikiego życia jak i ludzi którzy mają dość konsumpcyjnego społeczeństwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz