czwartek, 9 stycznia 2014

DROGA-film

Wczoraj obejrzałem film droga i muszę przyznać,że jest naprawdę niezły. Opowiada o  drodze jaką przebył ojciec z synem do lepszego i bezpieczniejszego świata. Bo ten w którym  dotychczas żyli został zniszczony przez kataklizm. Wszelkie oznaki życia zamarły,ludzie tworzą bezwzględne bandy i zabijają się nawzajem i jedzą. Kanibalizm doszedł do tego poziomu,że ci którzy nie chcą się mu poddać i stać się bestią zmuszeni są do ciągłej ucieczki i ukrywania się. Świetna obsada Viggo Mortensen i Robert Duvall i kilku innych. 
 W samym filmie  jest dość sporo patentów survivalowych.   Najwięcej jest tu psychologi przetrwania czyli tego co najważniejsze w sztuce przetrwania. Jest tez co nieco o improwizowanej broni. A konkretnie ojciec wykorzystał rakietnice jak zwykły pistolet i przysmażył nieco jednego gościa.Można tu znaleźć jeszcze mnóstwo patentów do wykorzystania w survivalu zielonym czy miejskim. A z pewnością znaczna część przyda się w post-apokaliptycznym świecie.
Film nie dość,że ma świetną obsadę i fabułę to jeszcze jest bardzo dobra ścieżka dźwiękową.Droga jest adaptacja powieści Cormaca McCarthy'ego.
Ale czy uda im się odnaleźć lepszy świat i czy to przeżyją,sprawdźcie sami  bo naprawdę warto.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz