wtorek, 22 października 2013

Poradnik przetrwania w życiu-Bear GryllsNajnowsza książka najbardziej kontrowersyjnego eksperta survivalu. Tym razem nie jest to podręcznik o tym jak przetrwać na pustyni, w górach czy w innych dzikich zakątkach świata. Poradnik przetrwania w życiu mówi nam jak mamy spełniać swoje marzenia i osiągać sukcesy zarówno w codziennym życiu jak i podczas najróżniejszych wypraw jak np. zdobycie Everestu.
W tej książce nie znajdziemy żadnych informacji typowo survivalowych najwyżej zahaczające o psychologię przetrwania.  W 75 rozdziałach zawarte są różne przemyślenia które według autora mogą ulepszyć nasze życie i pomoc w osiągnięciu celu. Tytuły rozdziałów nieraz są zaskakujące i tajemnicze-zaczynamy je rozumieć dopiero podczas lektury danego rozdziału.Oto kilka z nich :
  • Porażka to nie porażka.
  • Eksperci powinni być w głowie a nie na głowie.
  • Nikogo nie obchodzi, ile wiesz, dopóki nie wiedzą, ile cię obchodzą.
Jest to zaledwie kilka tytułów które intrygują. Musze przyznać,że na początku książka niczym mnie nie zaskakiwała, większość rzeczy w niej  zawartych już wiedziałem jednak im głębiej się w niż zagłębiałem tym odkrywałem ciekawe informacje. Oczywiście nie wszystkie do mnie przemawiają ale mimo to warto zapoznać się z nimi.
Dużym atutem Poradnik przetrwania w życiu jest świetny styl pisania który niemęczący a wręcz wciąga i dość duże litery co dla niektórych może mieć znaczenie.
Ja osobiście lubię zarówno programy Beara Gryllsa  jak i jego książki które diametralnie różnią się od programów.Niema robienia show tylko podstawowe informacje zostają przekazane w przystępny i rzetelny sposób. 
Dlatego polecam tę książkę zarówno fanom jak i przeciwnikom Bear`a Grylls`a

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz