piątek, 18 października 2013

Kubek termiczny EKSJO 0,45 L

Pamiętacie jak opisywałem reklamacje plecaka FN. I gdy drugi raz reklamowałem ten plecak napisał do mnie sam szef wydziału produkcji Fjord Nansen. Opisał na czym poległa problem tego plecaka i chciał mi w jakiś sposób zrekompensować zaistniałą sytuację.Poprosił minie o adres i wysłał mi tajemniczą paczkę. Paczka dotarła akurat gdy bylem w górach a w niej był Kubek termiczny EKSJO 0,45 L.Prawda, że miły gest.
 Miałem już taki kubek ale w niebieskim odcieni a teraz mam jeszcze w brązie. Fakt,że nie używam go podczas trekkingowych wyjazdów(z powodu redukcji wagi) najczęściej używam go na stacjonarnych wyjazdach. Jednak wybierając się na zimowy wyjazd w Bieszczady myślę o zabraniu go ze sobą jako naczynia w którym będę jadł liofilizowaną żywność-dzięki temu dłużej będzie ciepło.
Kubek tan ma jedna dużą zaletę nad np.wildo,mianowicie właściwości termiczne. Nawet w dość niskich temperaturach(poniżej zera)  możemy się cieszyć przez kilkanaście minut pieruńsko gorącą herbatą a przez kolejne kilkanaście ciepłą. Jest to całkiem niezły wynik jak na kubek w tej cenie-33,90zł. Natomiast w warunkach letnich utrzymuje on ciepło przez kilka dobrych godzin.
Dzięki wygodnej rączce mamy pewny chwyt, ale jeśli ktoś ma dużą dłoń lub ma rękawice może mieć problem z włożeniem tam ręki. Fajną rzeczą jest podkładka z jakiejś pianki, która zabezpiecza kubek przed przypadkowym przewróceniem.
Niestety ma jedna dużą wadę nie możemy w nim przenosić płynów.A to dlatego,że przykrywka nie jest taka jak w termosie tylko jest to zwykły plastik z uszczelką(posiada ona otwór z zasuwką zabezpieczająca przed wychładzaniem i wychlapywaniem zawartości)-czyli  tak w skrócie nie jest on wodoodporny.
W sumie to jedyna wada tego kubka. Podsumowując jest to całkiem niezły kubek termiczny w przystępnej cenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz