sobota, 28 września 2013

Syberia wyprawa na biegun zimna -Jacek Pałkiewicz

Jak wiadomo Jacek Pałkiewicz to najbardziej doświadczony eksplorator i guru wszystkich survivalowców czy podróżników.Napisał wiele świetnych książek ze swoich wypraw czy poradniki dotyczące szeroko-pojętego survivalu i podróżowania. Tym razem opiszę moja ulubioną książkę autorstwa Jacka Pałkiewicza  Syberia wyprawa na biegun zimna. Książka opowiada o wyprawie na biegun zimna czyli do najzimniejszego miejsca stale zamieszkanego przez ludzi zrealizowanej pod przewodnictwem Jacka Pałkiewicza w 1989r.
A gdzie może być takie miejsce gdzie temperatura spadła poniżej -70*C. Oczywiście, że na Syberii w miejscowości Ojmiakon. W całej książce zawartych jest wiele przydatnych informacji dotyczących przetrwania w zimowych warunkach. Dodatkowo książka ta jest napisana świetnym językiem, który nie pozwala na zaprzestanie czytania-wciąga jak diabli. Jak wiadomo Syberia to jedno z najcięższych  miejsc do przetrwania a zimą jest wyjątkowo trudno i tu jest pokazana walka ze słabościami człowieka i przeciwstawieniu się wyjątkowo brutalnej ale niezwykle pięknej dzikiej  przyrody.
Autograf od samego Mistrza
Jest to świetna lektura na zbliżające się długie jesienne wieczory, zarówno dla tych kanapowych podróżników jak i dla rządnych przygód wagabundów którzy ruszają na szlak przez cały rok niezależnie czy gorąco czy zimno jak w zamrażarce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz