piątek, 20 września 2013

Plecak VIGDIS 45 L Fjord Nansen kolejna reklamacja

Takie "obrażenia" miał pierwszy plecak już po 1dniu wędrówki.

Część z was może pamięta jak opisywałem plecak VIGIDS 45 Fjord Nansen, również możecie pamiętać opis pierwszego  etapu projektu INTO THE WILD-Polska    Gdzie już po pierwszym dniu plecak zaczął się pruć( troki i jeszcze kilka innych rzeczy) Zaraz jak wróciłem zaniosłem go do sklepu aby go reklamować. Oczywiście nie było problemu z uwzględnieniem reklamacji i już po 16 dniach nowy plecak był u mnie(wybrałem nowy plecak a nie zwrot gotówki). Jednak po kilku niedzielach w lesie z 15kg obciążeniem znów zaczęły się problemy. Mocno uszkodzona szpejarka na której nic jeszcze nie wisiało a najgorsze to to,że  system nośny zaczął się pruć. Jak zauważyłem te uszkodzenia myślałam, że szlak mnie trafi. Nie wiem czy ja mam takiego pecha czy po prostu ten model ma jakiś feler. Tym bardziej,że używam mnóstwo  produktów Fjord Nansen
(namiot andyIII, kurtka Nordkapp i dwa modele śpiworów czy plecak HIMALAYA 70+10 i wiele innych) które nigdy mnie nie zawiodły.  No ale w poniedziałek zaniosłem go do reklamacji  i oczywiście jak zawsze miła obsługa nie miała problemu z przyjęciem reklamacji i nawet oferowali wymianę na inny plecak np. dutera czy jacka wolfskina jednak perspektywa dopłacania kilkuset złoty nie napawała mnie optymizmem więc wybrałem tym razem zwrot pieniędzy. Tym bardziej, że znalazłem bardzo ciekawy plecak HiMountain  Crux 40+10 który świetnie się wpisuje w filozofię turystyki ultra-light.  Mam nadzieje,że reklamacje zostanie pozytywnie rozpatrzona.

PS. 01.10.2013
Reklamacja plecaka została rozpatrzona pozytywnie. Firma zachowała się w porządku i zwróciła mi pieniądze. Dodatkowo kierownik oddziału produkcji FN odezwał się do mnie z przeprosinami i  wytłumaczył na czym polegał problem. Mianowicie tam gdzie troki powinny być złożone podwójnie i dopiero zszyte to w moim plecaku  były przyszyte tylko na raz. A szwy które zaczęły się pruć niebyły podszyte na dwie zakładki a tylko na jedną. No ale problem został załatwiony a producent zachował się jak należy.

4 komentarze:

 1. czołem! to nie felerny egzemplarz, ten plecak jest po prostu niewypałem. nadaje się może na weekendowe wypady kilka razy do roku, ale przy intensywnym używaniu niestety wymięka. był ze mną na paru kilkumiesięcznych podróżach. zielony poliester super podatny na wytarcia, zszywany do tej pory w kilku miejscach. troki wypruwają się non stop, do wymiany była też jedna klamra i zamek wewnętrzny oddzielający komory. ogólnie: nie polecam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dobrze wiedzieć,że to kompletny bubel a nie tylko nieszczęśliwy traf ;)

   Usuń
  2. co zatem polecicie, nie będącego bublem ?

   Usuń
  3. Wszystko zależy od wymagań pojemnościowych. Dobre marki to wisport,helikon,hi-mountain,northface i fjord nansen

   Usuń