wtorek, 10 września 2013

Cody Lundin-Gdy rozpęta się piekło

Wcześniej czy później świat jaki znamy na pewno się rozpadnie. Wtedy możemy zostać zmuszeni do walki o przetrwanie, nie tak jak wcześniej w lesie a w zurbanizowanej  nieprzyjaznej człowiekowi betonowej dżungli.  Sztuka przerwania w mieście nieco odbiega od survivalu w dziczy, ale i ma jakieś podobieństwa.
Książka -Gdy rozpęta się piekło autorstwa znanego z programu dwa oblicza survivalu Cody-ego Lundin`a, eksperta od  prymitywnych technikach przetrwania w głuszy opowiada właśnie o tym co trzeba zrobić aby dać sobie radę w post-apokaliptycznym świecie. W tej książce jest wiele patentów które mogą znacznie ułatwić nam przetrwanie. Bardzo obszerny rozdział poświęcony żywieniu pozwala uzmysłowić nam sobie jakie są faktyczne potrzeby naszego organizmu. Równie obszernie został opisany problem wody bez której niema życia. Cała książka jest w bardzo przystępny i zabawny sposób napisana przedstawiająca podstawowe techniki przetrwania w mieście, Niektóre te patenty znajdują swoje odzwierciedlenie podczas walki o przetrwanie w dziczy.

Z książki dowiemy się również jak zutylizować zwłoki jak i wiele ciekawych informacji na temat, który większość książek omija a mianowicie o fizjologicznych aspektach sztuki przetrwania.
Gdy rozpęta się piekło to jedna z ciekawszych i bardzo fachowych książek o szeroko pojętym surwiwalu, na pewno jest to jedna z tych książek która powinna znaleźć się  w biblioteczce każdego bushcraftowca.

1 komentarz: