poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Wypalanie-kubka

Wypalanie to bardzo fajna umiejętność którą można wywrzeć na kimś wrażenie. Niestety jest to dość mozolny proces ale w skrajnej sytuacji survivalowej może się nam to przydać.


Więc przejdźmy do życzy. Aby wypalić kubek czy jakąkolwiek inną rzecz musimy mieć ognisko z dużą ilością żaru, kawałek drewna oraz dużo czasu i chęci.
Gdy już mamy wszystkie potrzebne rzeczy możemy przejść do pracy.  Żeby rozpocząć wypalanie mamy dwie opcje.  Pierwsza to wydłubanie małego zagłębienia lub druga(którą ja zastosowałem) po prostu przełożenie żaru z ogniska i wypalenie otworu.
Gdy już mamy ten pierwszy etap za sobą nie pozostaje nam nic innego jak sukcesywne przenoszenie węgielków do naszego otworu i dmuchać cały czas aby nie dopuścić do wygaszenie węgielka. Podczas dmuchania musimy uważać bo zdarza się,że jeśli za mocno się rozżarzy może wybuchnąć i wypalić nam dziury w odzieży.
Przy wypalaniu musimy zrucić uwagę na  głębokość otworu i jego szerokość ja wypaliłem trochę za duży utwór i  na dnie kubka pojawiło się małe pęknięcie które dyskwalifikuje ten kubek z użytkowania.
Gdy już się skończy wypalanie można kubek uformować według własnych preferencji  i cieszyć się własnoręcznie zrobionym naczyniem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz