środa, 28 sierpnia 2013

Sztuka wędrowania z plecakiem i biwakowania w terenie-Allen O`bannon i Mike Clelland

 Sztuka wędrowania z plecakiem i biwakowania w terenie to niezły poradnik dla każdego piechura niezależnie od doświadczenia.  Niema w niej bardzo dużo porad typowo survivalowych za to jest mnóstwo innych i bardzo przydatnych podczas wędrowania przez kompletną dzicz. Oto kilka rad poruszonych w tej publikacji: jak sprawić aby plecak nie ciążył, a wędrówka nie sprawiała kłopotów, jak zaoszczędzić paliwo do kuchenki czy rozwiązać problem noclegu.
Wielką zaletą tej książki jest jej komiksowy charakter, mnóstwo zabawnych i przejrzystych informacji przedstawionych w bardzo miły dla oka sposób.
Autorzy poradnika to dwóch facetów którzy połowę życia spędzili w lasach i górach a teraz postanowili podzielić się swoimi doświadczeniami na temat: sprzętu,biwaku, umiejętności radzenia sobie w niesprzyjających warunkach, planowania wędrówki czy filozofii Leave No Trace(ochrona środowiska) dobrania odpowiedniego ubioru do warunków czy wielu innych przydatnych patentów. Oczywiście z niektórymi można się nie zgodzić a inne po chwili zastanowienia okazują się genialne.
W tej książce początkujący znajdą mnóstwo przydatnych informacji które ułatwią im wgłębienie się w tajniki wędrówki z plecakiem  a weterani znajdą wiele nowych patentów czy inspiracji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz