poniedziałek, 22 lipca 2013

tatonka kettle 1,6L

 Kiedy wędrujemy przez dłuższy czas  musimy w czymś móc coś ugotować.  Świetnym wyjściem jest tatonka kettle  jest to sprytne połączenie garnka o pojemności 1,6L i patelni. Największą zaletą którą doceni każdy gotujący na ognisku to mocny i wygodny uchwyt do podwieszenia nad ogniem.
Garnek wykonany ze stali zapewnia bardzo dużą odporność na ewentualne uszkodzenia. Bez większego problemu gdyby ktoś się uparł mógłby nim kapać okopy.
Jedyną wadą tego zestawu jest rączka od patelni która nie jest składana przez co do transportu musimy ją zdemontować i gdzieś schować.  Bo gdyby ją wrzucić do garnka to hałas byłby straszny, a wszystkie zwierzaki w lesie by pouciekały.

Pojemność 1,6L  jest idealna dla samotnego wędrowca jak i dla dwójki. Przy większej ilości osób można zaopatrzyć się w taki sam garnek ale o pojemności  2,5L lub nawet 4L.
Na  wewnętrznej ściance  jest podziałka która  ułatwia nam dobranie odpowiedniej ilości wody do posiłku. Bardzo wygodne przy używaniu liofilizatów jak i chińskich zupek.
Jak wiadomo jeśli używamy  garnka na ognisku  okopci się nam jednak niema tu większych problemów z wyczyszczeniem go.
Dzięki swojej rączce może również posłużyć jako koszyk do zbierania runa leśnego czy czegokolwiek innego.
 Dokładne wymiary i waga:

-tatonka kettle 1,6 l: 17.5 x 11.5 cm – 445 g (całość), 17.5 x 4 cm – 165 g (patelnia), 16.5 x 9 cm – 280 g (garnek) 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz