środa, 19 czerwca 2013

Kamerka kodak ZM1 mini

Chyba każdy robi zdjęcia czy filmy ze swoich włóczęg. Jednak nie zawsze pogoda jest odpowiednia(pada) czy po prostu zamierzamy  nakręcić bardziej ekstremalne ujęcia z podwody.
Świetnym wyjściem jest kamera kodaka  ZM1 mini.  Największą zaletą jej jest cena wahająca się w granicach 60zł do nawet 200zł. Na pewno nie jest ona warta aż 200zł ale 100zł warto wydać na taki gadżet.
Niestety jakość nie idzie w parze z ceną. Jeśli ktoś chciał by ograniczyć swój sprzęt foto-wideo tylko do niej to będzie tego żałował.  Obraz z kamery jest wystarczający jedynie na internet lub jako kamera do zadań specjalnych.  Jeśli używamy jej jedynie do nagrywania ujęć podwodą czy w jakimś innym środowisku które może zaszkodzić zwykłemu aparatowi czy kamerze, a całą resztę ujęć będziemy nagrywać i fotografować innym sprzętem to świetnie się ona sprawdzi.

Rozmiar tej kamerki jest bardzo kompaktowy, ma kształt i wielkość karty kredytowej a gruba jest na jakieś 0,5cm.  Dzięki temu  można ją mieć zawsze ze sobą. Kamerka nie dość, że jest wodoodporna to jeszcze przetrwa mniej poważne upadki.
Jeśli ktoś używa panelu słonecznego to nie będzie miał problemu z naładowaniem tego kodaka, a to za sprawą wbudowanego akumulatora który ładowany jest przez port USB. W pełni naładowana bateria wystarczy według producenta na 45minut pracy.  Ja ze swojego doświadczenia wydłużyłbym ten czas do 1godz.

Oczywiście na rynku są zdecydowanie lepsze kamery do zadań specjalnych na przykład GoProHERO3. Można powiedzieć, że jest lepsza pod każdym względem i jest to fakt, jedynym jej minusem jest cena która przekracza 1000zł. Ale kamerka kodaka ZM1 do zastosowań stricte amatorskich powinna wystarczyć szczególnie jeśli jest 10razy tańsza.
Dane techniczne:
Typ matrycy 1/5 cala, VGA, CMOS
Obiektyw
3,1 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm: 40 mm), przesłona: f/2,4
Zoom 3-krotny, cyfrowy
Przekątna wyświetlacza 46 mm
Miejsce przechowywania
128 MB pamięci wewnętrznej[1], gniazdo rozszerzeń dla kart pamięci MICROSD/MICROSDHC (do 16 GB)
Tryby ustawiania ostrości stały
Zakres ustawiania ostrości od 50 cm do nieskończoności
Balans bieli automatyczny
Formaty plików wideo: MJPEG zdjęcia: JPEG

Tryby rejestracji obrazu
wideo: VGA (640 × 480) z szybkością 30 klatek/s, QVGA (320 × 240) z szybkością 30 klatek/s,
QVGA (320 × 240) z szybkością 60 klatek/s
zdjęcia: VGA (640 × 480)

Mikrofon tak — monofoniczny
Głośnik tak
Złącza wejścia/wyjścia USB 2.0 (High Speed)
Mocowanie statywu brak
Zasilanie Zintegrowany akumulator litowo-polimerowy
Wymiary

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz