wtorek, 11 czerwca 2013

Dzikie rośliny jadalne i trujące-Kremer Bruno

Na rynku jest wiele różnych publikacji na temat jadalnych roślin. Niestety większość z nich nie jest zbyt dobra żeby nie powiedzieć, że kiepska.  Ale niema co się martwić bo jest i wiele dobrych książek.  Na przykład:  Dzikie rośliny jadalne i trujące autorstwa Kremera Bruno. Który podjął się  trudnego zadania stworzenia treściwej książki o roślinach jadalnych i trujących. Niewątpliwie to mu się udało.
 Co najważniejsze wszystkie rośliny są tak opisane, że niema obawy z pomyleniem danego gatunku, oczywiście jeśli będzie się  dokładnie sprawdzało każdą roślinę. Każda z roślin jest pokazana na zdjęciu przez co znacznie łatwiej rozpoznać dany gatunek. W przypadku kiedy istnieje możliwość pomylenia konkretnej rośliny z jakąś inną niekoniecznie trująca ale inną  to jest to dokładnie opisane. Przy opisie roślin znajduje się dokładna charakterystyka w jakim rejonie czy środowisku występuje oraz przepisy jak daną roślinkę  można wykorzystać. Dzięki swojemu niewielkiemu rozmiarowi można ją zawsze mieć ze sobą. Na wewnętrznej stronie okładki znajduje się kalendarium zbiorów.
Myślę, że każdy kto chcę żyć w zgodzie z naturą czy po prostu w trakcie wypadu w teren uzupełnić zapasy dziko rosnącymi roślinami powinien zaopatrzyć się w tą książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz