wtorek, 25 czerwca 2013

Dwa oblicza survivalu

Dwa oblicza survivalu to jeden z najlepszych programów o tematyce survivalowej. W każdym odcinku dwóch ekspertów od sztuki przetrwania Dave Canterbury i Cody Lundin pokazują skrajnie różne sposoby na przetrwanie w każdych warunkach, niezależnie czy to dżungla pustynia czy ośnieżone szczyty gór skalistych. 
Dave Canterbury to były komandos USA oraz traper. Bardzo ceni sobie dobre jedzenie i ubranie a Cody lubi jeść najdziwniejsze i najpaskudniejsze rzeczy. a od ponad 20 lat chodzi boso. Co do jego ubrania to starczą mu krótkie spodenki i koszula a gdy jest chłodniej to jeszcze wełniany sweter. Dave wykorzystuje typowo wojskowe techniki przetrwania. Które nieraz są dość ryzykowne jak i wymagają dużych nakładów energetycznych. Natomiast Cody wykorzystuje prymitywne sposoby przetrwania zaczerpnięte od  ludów pierwotnych.  Dzięki tym całkowicie odmiennym sposobom na przetrwanie w programie nie brakuje zabawnych scen czy sytuacji.
W różnych odcinkach pokazują jak dać sobie rade w sytuacji w której może się znaleźć każdy z nas, np.zepsuty samochód na pustyni czy w lesie, rozbitkowie na tratwie ratunkowej czy zagubieni myśliwi. 
Podczas wszystkich przygód towarzyszy im ekipa filmowa. Więc nie są całkowicie zdani na siebie  tak jak Les Stroud.
Obecnie w USA jest już któraś z kolei seria ale ze zmieniona obsadą. Wprawdzie został Cody
Lundin ale Dave został zastąpiony innym byłym komandosem. 

Sam program zawiera mnóstwo łatwych do przyswojenia i ciekawych survivalowych patentów. Dlatego warto zapoznać się z Dwa oblicza survivalu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz