poniedziałek, 17 czerwca 2013

Czekając na apokalipsę

Ataki terrorystyczne, krach gospodarczy, katastrofa ekologiczna to tylko kilka powodów dla których wielu ludzi zaczęło zbierać zapasy i przygotowywać się na gorsze czasy.
Program "Czekając na apokalipsę" opowiada o ludziach zwanych preppersami, którzy są świadomi zagrożeń(chociaż czasami przesadzają) jak i o ich przygotowaniach do życia w post-apokaliptycznym świecie.
http://kunder.frank.no/wp_site/wp-content/uploads/Featured_Doomsday_Preppers.jpgW każdym odcinku mamy odczynienia z różnymi spojrzeniami na przetrwanie. Od ludzi zbierających gigantyczne ilości jedzenia i wody, przez takich co mają tyle broni co małe państwo a skończywszy na ludziach, którzy założyli,że najlepiej będzie walczyć o przetrwanie w ruchu. Ci ostatni mają bardzo wiele wspólnego z bushcraftem.
Obecnie na National Geographic Channel leci drugi sezon tego programu, w którym każdy z preppersów zostaje poddany rygorystycznej ocenie specjalistów. Zostaje oceniony za wszystkie najważniejsze czynniki decydujące o przetrwaniu, począwszy od  zmagazynowania wody i jedzenia poprzez bezpieczeństwo i schronienie.  Jest jeszcze czynnik X który z reguły wynika z położenia schronu czy domu czekających na apokalipsę. Sztab ekspertów wydaje werdykt odnośnie tego jak długo dana osoba czy grupa jest wstanie przetrwać.  Eksperci  oceniają również jakie są szanse na wystąpienie danego kataklizmu czy wydarzenia, w najbliższej przyszłości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz