czwartek, 20 czerwca 2013

Cody Lundin

Znany przede wszystkim z programu Dwa oblicza survivalu, Cody Lundin jest ekspertem w dziedzinie survivalu. Jego podejście do walki o przetrwanie jest bardzo ciekawe:
http://static.ddmcdn.com/gif/dual-survival-cody-300x300.jpgPo pierwsze chodzi boso od przeszło 20 lat niezależnie od  pogody i warunków terenowych. Jedynym drobnym ustępstwem co dochodzenia boso jest zima gdy zakłada 2 pary skarpet i nic więcej. Jednak chodzenie boso nie jest jego jedynym  dziwactwem zawsze nosi krótkie spodenki niezależnie czy mamy +50C czy -20C. 
Cody jest niekwestionowanym mistrzem w dziedzinie rozpalania ognia prymitywnymi technikami takimi jak świder czy łuk ogniowy. Jego specjalnością co do kulinariów są robaki, co nie zawsze i nie dla każdego jest odpowiednim wyjściem.
Jest założycielem  Aboriginal Living Skills School, w Prescott w Arizonie. szkoła zajmuje się szkoleniem ludzi w survivalu wykorzystując prymitywne techniki przetrwania. Jego szkoła ma  ponad 20letnie doświadczenie w szkoleniach dzięki czemu wszystkie są na bardzo wysokim poziomie.
Co ciekawe Cody jest zwolennikiem skandynawskich ostrzy. Przez wiele odcinków używał Mory Classic którą nosił na szyi.

Obecnie mieszka w domu, który sam zaprojektował. Jest to tzw. off-the-grid czyli dom obsypany ziemią, dzięki takiemu rozwiązaniu dom nie potrzebuje dodatkowego ogrzewania. Całe ciepło potrzebne do ogrzania pomieszczeń pochodzi ze słońca a pozostała energia, do zasilania jakiś urządzeń również jest z niego.
Wcześniej mieszkał w jurcie i różnych szałasach z dala od cywilizacji.
Cody Lundin dzięki swoim dziwactwom w, których jest logika i swoim doświadczeniom jest bardzo ciekawą postacią, którą warto lepiej poznać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz