wtorek, 21 maja 2013

Les Stroud -Przetrwać wszystko

Przetrwać wszystko to pierwsza przetłumaczona na język polski książka mistrza przetrwania znanego z programu survivorman. Oczywiście chodzi o Les`a Strouda.
 Nie jest to kolejny poradnik o typowym survivalu a raczej czymś pomiędzy survivalem a bushcraftem. Zawarte w niej są wszystkie najważniejsze aspekty przetrwania od zdobycia wody poprzez budowanie szałasu itp. Co czyni ją świetna pozycją dla wszystkich początkujących jak i zaawansowanych bushcraftowców.
W książce jest mnóstwo praktycznych porad  i wiele Wskazówek Strouda czyli krótkich i treściwych wskazówek potrzebnych do życia  i przetrwania w dziczy.
Książka podzielona jest na 15 rozdziałów, które jasno przedstawiają konkretne zagadnienie ze sztuki przetrwania np: Planowanie wyprawy i przygotowania czy Ogień, Woda, Pożywienie Ubiór, i jeszcze kilka innych. Na samym końcu tej publikacji jest bardzo fajna rzecz a mianowicie lista sprzętu który powinien się znaleźć czy to w samochodzie czy w wyposażeniu każdego wędrowca.  W anglojęzycznej wersji jest kilka stron a w polskiej tylko jedna strona przeznaczona na rozpałkę. To tak wbrew pozorom ciekawy patent. Bo gdy w terenie zabraknie nam rozpałki a mamy książkę Les`a może uda nam się rozpalić ogień.
 Les wie jak przetrwać w każdych warunkach, od pustyń przez morza i dżungle, aż po rejony Arktyki. Dlatego jeśli planuje się wyjazd w jakikolwiek dziki zakątek warto zapoznać się z  książką PRZETRWAĆ WSZYSTKO.
 Jeśli chcesz wiedzieć:
  • Jaką strategię przyjąć podczas spotkania z rekinem?
  • Co spakować do zestawu survivalowego?
  • Jak wykonać nóż z kamienia lub kości?
  • Jak pokonać strach, kiedy jesteś sam w głuszy?
Zapoznaj się z tą książką i z moim blogiem.

1 komentarz:

  1. Na pierwszy rzut oka zdaje się bardzo pobierznie traktować o tematyce, ale don't judge a book by it's cover, więc zasiadam do czytania :)

    OdpowiedzUsuń