sobota, 27 kwietnia 2013

Wypalanie traw

Zdjęcie: Wypalanie traw w Polsce co roku niszczy olbrzymie obszary łąk i lasów, nie dając szans na przeżycie wielu zagrożonym gatunkom. Zakończmy to bezmyślne i okrutne działanie. Podzielcie się tym obrazkiem ze znajomymi i wspólnie ratujmy środowisko.

Podziękowania dla Autorów zdjęć: Jerzy Dudzik, Romuald CichosOstatnio słychać coraz więcej doniesień o wypalaniu traw. W tym roku w trakcie pożarów zginęło już kilka osób, a strach pomyśleć ile zwierząt.
Ci co wypalają trawy tłumaczą swoją działalność tym że ogień użyźnia pole. Jest to wierutną bzdurą to nie Australia gdzie rośliny do prawidłowego rozwoju muszą zostać spalone. Najgorszy jest fakt, że ognia nie da się kontrolować i często płomienie przenoszą się do lasu gdzie jest jeszcze trudniej ugasić pożar.
W trakcie wypalania traw ginie wiele gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem jak i zniszczonych zostaje wiele gatunków roślin.
O tych co wypalają trawy można tylko powiedzieć że są totalnymi...... i tu powinno paść niecenzuralne słowo ale się powstrzymam i powiem STOP WYPALANIU TRAW!!!!!!!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz