wtorek, 16 kwietnia 2013

Przetrwac w Jukonie Przetrwać w Jukonie to program opowiadający o ludziach żyjących na dalekiej północy nad rzeką Tanana na Alasce. Ludzie ci dalej mimo XXI w. zastawiają sidła i polują aby przetrwać i uzyskać jakieś środki do życia. Głód i ryzyko płynące z groźnej ale pięknej natury to codzienność z jaką muszą zmierzyć się jedni z najtwardszych ludzi na ziemi. Chłopcy muszą bardzo szybko dorosnąć by pomóc rodzinnie i całej społeczności przetrwać w skrajnie trudnych warunkach.
 Każda pora roku przynosi nowe problemy z którymi trzeba sobie radzić. Największą siłę mieszkańców Tanana stanowi ich społeczność z każdy problemem czy jakieś zagrożenie starają się pokonać wspólnie.
Nie jest to typowy program traktujący o sztuce przetrwania ale przedstawia prawdziwy traperski styl życia. Na pewno nie jest to program dla ludzi przeciwnych zabijaniu zwierząt gdyż pokazane tu jest zabijanie i oprawianie zwierzyny, jednak  nie jest to bestialskie zabijanie dla przyjemności ale by przetrwać, biorą tylko tyle ile potrzebują, a zwierzętom okazywany jest szacunek.
Szczerze polecam ten program wszystkim którzy chcieli zostać traperami jak i wszystkim sympatykom dzikiego życia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz