piątek, 1 lutego 2013

ZASADA TRÓJEK

Ludzki organizm jest wstanie wytrzymać dużo więcej niż nam się wydaje, szczególnie jeśli umiemy to wykorzystać na przykład adrenalinę, która wzmacnia naszą siłę kilkukrotnie jak i umożliwia podtrzymanie życia o te kilka cennych minut które mogą nas dzielić od śmierci.
Dlatego warto zapoznać się z zasadą trójek.

3 MINUTY
 tyle można przetrwać bez powietrza ( na przykład pod wodą, w pomieszczeniu bez dopływu powietrza, czy pod lawiną) Jeśli wpadniemy w panikę ten czas diametralnie się zmniejszy, natomiast możemy go przedłożyć ćwicząc medytacje czy wstrzymywanie powietrza.

3 GODZINY
tyle można wytrzymać narażając organizm na skrajne warunki atmosferyczne jak opady, wiatr, upał, i skrajnie niskie temperatury. Te trzy godziny to czas w którym powinniśmy zapewnić sobie odpowiednie schronienie, źródło ciepła lub ochłodzić się.

3 DNI
tyle można przetrwać w sprzyjających warunkach bez wody. Trzeba pamiętać, że im bardziej się pocimy i im jest cieplej tym ten czas jest krótszy, może się nawet skrócić do kilku godzin.
Aby zmniejszyć zużycie płynów powinno się ograniczyć aktywność fizyczną, nie palić oraz nie spożywać alkoholu który wbrew pozorom odwadnia jeszcze bardziej.

3 TYGODNIE
Tyle można przetrwać bez jedzenia, jeżeli będziemy wykonywali ciężką prace fizyczną ten czas może ulec zmianie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz